শেহতীয়া খবৰ
জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা  •  এন ই কে এছ চিৰ কোম্পানীৰ নামত ভুৱা ব্যৱসায় কৰি আৰক্ষীৰ জালত চৌকত আলী  •  মানকাচৰত নিৰ্বাচনী বতাহ, দলীয় বিসম্বাদ আৰু দল বাগৰা ৰাজনীতিৰ মাজতে শক্তিশালী নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী  •  নগাঁৱত হঠাৎ পোষ্টাৰৰ পৰা হেৰাইছে ৰাজেন গোঁহাইৰ ফটো!  •  ৰাজকুমাৰ আৰু যতীন য’ত, ১০ টকাতেই বিধে বিধে টেঙাৰ জুতি ত’ত...  •  ছিডনীত ভাৰতনাট্যম উপভোগ কৰিলে ৰাষ্ট্ৰপতি কোবিন্দে, চাওঁক VIDEO

ইণ্ডোনেছিয়াত এমাহত তৃতীয়টো ভূমিকম্প

99

ডিজিটেল ডেস্কঃ জাকাৰ্টা আৰু পালেমবাগত এছিয়ান গেমছ চলি থকাৰ সময়তে দেওবাৰে পুনৰ কঁপি উঠে ইণ্ডোনেছিয়া। পুৱা প্ৰায় ৯.৪০ বজাত দেশখনৰ উত্তৰ-পূব প্ৰান্তত অনুভূত হয় এই জোকাৰণি। ৰিখটাৰ স্কেলত ইয়াৰ তীব্ৰতা আছিল ৬.৫।

ভুমিকম্পৰ উৎপত্তিস্থল আছিল সাম্বাৱায়া অঞ্চল। অৱশ্যে ছুনামিৰ আশংকা নাই বুলি জনাইছে বতৰ বিজ্ঞানীসকলে। উল্লেখ্য যে যোৱা শুকুৰবাৰে দেশখনক জোকাৰি গৈছিল ৬.৬ প্ৰাবল্যৰ এটি ভূঁইকপে।

আনহাতে যোৱা ৬ আগষ্টত দেশখনৰ লম্বক দ্বীপত ৬.৯ প্ৰাবল্যৰ ভূঁইকপত প্ৰাণ হেৰুৱাইছিল অতি কমেও ৪৬০ জনকৈ লোকে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি