শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

ইণ্ডোনেছিয়াত এমাহত তৃতীয়টো ভূমিকম্প

106

ডিজিটেল ডেস্কঃ জাকাৰ্টা আৰু পালেমবাগত এছিয়ান গেমছ চলি থকাৰ সময়তে দেওবাৰে পুনৰ কঁপি উঠে ইণ্ডোনেছিয়া। পুৱা প্ৰায় ৯.৪০ বজাত দেশখনৰ উত্তৰ-পূব প্ৰান্তত অনুভূত হয় এই জোকাৰণি। ৰিখটাৰ স্কেলত ইয়াৰ তীব্ৰতা আছিল ৬.৫।

ভুমিকম্পৰ উৎপত্তিস্থল আছিল সাম্বাৱায়া অঞ্চল। অৱশ্যে ছুনামিৰ আশংকা নাই বুলি জনাইছে বতৰ বিজ্ঞানীসকলে। উল্লেখ্য যে যোৱা শুকুৰবাৰে দেশখনক জোকাৰি গৈছিল ৬.৬ প্ৰাবল্যৰ এটি ভূঁইকপে।

আনহাতে যোৱা ৬ আগষ্টত দেশখনৰ লম্বক দ্বীপত ৬.৯ প্ৰাবল্যৰ ভূঁইকপত প্ৰাণ হেৰুৱাইছিল অতি কমেও ৪৬০ জনকৈ লোকে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি