শেহতীয়া খবৰ
কাছাৰৰ কোৰোনাত আক্ৰান্ত চজিবুৰৰ সৈতে সম্পৰ্ক থকা ৩ জনক কোৱাৰেন্টাইনলৈ প্ৰেৰণ, নিজামুদ্দিনলৈ যোৱা কাছাৰৰ ১২ জনৰ ৬জনক চিনাক্ত  •  টিহুত উৰাবাতৰি! হাতে হাতে যাঠি-জোং লৈ পথাৰে পথাৰে গঞা, গ্ৰেপ্তাৰ ৩ জন  •  মনীষ তিবৰেৱাল কোৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱাৰ মূলটো আমি ধৰিব পৰা নাই, সেইবাবে আমাৰ সন্দেহ বাঢ়িছেঃ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, VIDEO  •  মনীষ তিবৰেৱাল কোৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱাৰ মূলটো আমি ধৰিব পৰা নাই, সেইবাবে আমাৰ সন্দেহ বাঢ়িছেঃ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, VIDEO  •  কোৰোনাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়াটো এখন যুদ্ধতকৈ কম নহয়, মই অকলে নহয়, আমি সকলো একেলগে আছোঃ প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী  •  স্পেনিছ গাৰ্ডেনত উপস্থিত হৈ কি ক'লে কামৰূপ মহানগৰৰ উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগুৱে, VIDEO  •  চেঙাৰ ৰৌমাৰী গাঁৱত অগ্নিকাণ্ডত ক্ষতিগ্ৰস্ত পৰিয়ালক বিভিন্নজনৰ সহায়ৰ হাত  •  দলৰ জন্মদিনত প্ৰতিজন কাৰ্যকৰ্তাই দৰিদ্ৰ লোকক সহায় কৰো আহকঃ বিজেপিৰ জন্মদিনত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী  •  স্পেনিছ গাৰ্ডেনত কামৰূপ মহানগৰৰ উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগু  •  চামগুৰিত এম্বুলেঞ্চলৈ শিলগুটি নিক্ষেপ

সম্পন্ন হ’ল ইণ্ডো-নগা ৰাজনৈতিক আলোচনা, গ্ৰহণ কৰা হয় ৩ আগষ্টত ফ্ৰেমৱৰ্ক এগ্ৰিমেন্টত স্বাক্ষৰ কৰাৰ সিদ্ধান্ত…

447

ডিজিটেল সংবাদ, ডিমাপুৰঃ ইণ্ডো-নগা ৰাজনৈতিক আলোচনা বৃহস্পতিবাৰে অনুষ্ঠিত হয়। আলোচনাৰ পিছতে ৩ আগষ্টত ফ্ৰেমৱৰ্ক এগ্ৰিমেন্টত স্বাক্ষৰ কৰাৰ বাবেও সিদ্ধান্ত লোৱা হয়। নগা আৰ্মিৰ যৌথ নেতৃত্বৰ সমন্বয়েৰে গঠিত যুটীয়া পৰিষদ, পৰিষদৰ নেতা, কাৰ্যবাহী সদস্য, বিভাগীয় প্ৰধান ইত্যাদিসকল হেব্ৰনৰ এই বৈঠকত উপস্থিত থাকে।

সিদ্ধান্ত লোৱা হয় যে, নগা ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা আৰু সংবিধানে ৰাষ্ট্ৰীয় পৰিচয় বহন কৰিব। ৰাজনৈতিক সমাধান হিচাপে নগাসকলৰ সমস্যাসমূহ সমাধান হ’ব লাগিব। গতিকে নগাসকলৰ অধিকাৰসমূহ খৰ্ব হ’ব নোৱাৰিব।

এনএছচিএনে ইণ্ডো-নগা সমস্যা সমাধান তথা সমগ্ৰ নগা অঞ্চলকে একত্ৰীকৰণৰ বাবে এটা সন্মানজনক সিদ্ধান্ত গ্ৰহণৰ পোষকতা কৰে। সেই অনুসৰি নগা ৰাইজে এনএছচিএনক ২০০৫ চনৰ ২১ জানুৱাৰীত দিয়া মেণ্ডেট বাহাল ৰখাৰ সিদ্ধান্ত লয়।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি