শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

বন্ধ হ’ব টাটা নেন’!

688

ডিজিটেল ডেস্কঃ টাটা গ্ৰুপৰ এখন জনপ্ৰিয় বাহন টাটা নেন’৷ গাড়ীখন মুকলি হোৱাৰ পৰা অইন গাড়ীৰ তুলনাত অতি কম মূল্যৰ বাবে গ্ৰাহক সকলৰ মাজত বিশেষ জনপ্ৰিয়তা লাভ কৰিছে৷ টাটা গ্ৰুপৰ মুৰব্বী ৰতন টাটাৰ ড্ৰিম কাৰ হিচাপে পৰিচিত টাটা নেন’ৰ নিৰ্মাণ ২০২০ চনৰ এপ্ৰিলত সম্পূৰ্ণৰূপে বন্ধ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে৷

ইয়াৰ কাৰণ হ’ল ২০২০ চনৰ ১ এপ্ৰিলৰ পৰা উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ নিৰ্দেশ অনুসৰি সকলো বাহন বি এছ-০৬ নিৰ্গমণ নীতিৰ অধীনত নিৰ্মাণ হ’ব লাগিব৷ কিন্তু খবৰ অনুসৰি এই ক্ষেত্ৰত টাটা মটৰছে নেন’ৰ বাবে অধিক বিনিয়োগ কৰিব বিচৰা নাই৷ টাটা মটৰছৰ এজন শীৰ্ষ বিষয়াই জনোৱা অনুসৰি ২০২০ৰ এপ্ৰিলৰ ভিতৰত নেন’ৰ নিৰ্মাণ কাৰ্য সম্পূৰ্ণৰূপে বন্ধ হ’ব পাৰে৷

ইফালে, টাটা মটৰছৰ যাত্ৰীবাহী বাহন শাখাৰ অভিজ্ঞ মায়াংক পাৰিকে জানিবলৈ দিছে যে সকলো বাহনৰ উন্নীতকৰণৰ বাবে ধন বিনিয়োগ কৰিব নোৱাৰে প্ৰতিষ্ঠানটোৱে৷ আৰু সেই ধন বিনিয়োগ নকৰা বাহনসমূহৰ ভিতৰত আছে টাটা নেন’৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি