শেহতীয়া খবৰ
গুৱাহাটীৰ গড়চুক আৰক্ষীৰ জালত দুৰ্ধৰ্ষ গাড়ীচোৰ  •  প্ৰথম, দ্বিতীয় শ্ৰেণীৰ শিক্ষাৰ্থীৰ বেগৰ ওজন হ’ব লাগিব ১.৫ কেজি, দ্বিতীয় শ্ৰেণীলৈ দিব নোৱাৰিব হোমৱৰ্ক  •  মুম্বাইত উজ্বলিল অসম সন্তান ভাৰ্গৱ...  •  উলুবাৰীত দ্ৰুতবেগী ট্ৰাকে মহটিয়ালে আই আই টিৰ দুজন ছাত্ৰক  •  চামগুৰিত পিঞ্জৰাবদ্ধ প্ৰকাণ্ড নাহৰফুটুকী বাঘ  •  আজি উত্তৰ প্ৰদেশলৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী  •  আজি ঘোষণা ছত্তীশগড়ৰ পৰৱৰ্তী মুখ্যমন্ত্ৰীৰ নাম  •  জৈৱিক পদ্ধতিৰে নাৰায়ণপুৰত কৃষি বিপ্লৱৰ সূচনা বে-চৰকাৰী সংস্থা সালোক্য সেৱা কাননৰ  •  জৈৱিক পদ্ধতিৰে নাৰায়ণপুৰত কৃষি বিপ্লৱৰ সূচনা বে-চৰকাৰী সংস্থা সালোক্য সেৱা কাননৰ  •  নগাঁৱত ৰহস্যজনক ঘটনা, চিকিৎসালয়ৰ পৰাই সন্ধানহীন হ’ল ৰোগী

বোৰ্খা পিন্ধি থানাত হাজিৰ #MeTooৰে নানাৰ নিদ্ৰা হৰণ কৰা তনুশ্ৰী

2,195

ডিজিটেল ডেস্কঃ নানা পাটেকাৰৰ বিৰুদ্ধে ২০০৮ চনৰ এখন চিনেমাৰ শ্বুটিঙৰ সময়ত যৌন নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ তুলি এজাহাৰ দাখিল কৰা অভিনেত্ৰী তনুশ্ৰী দত্ত বুধবাৰে বিশেষ ৰূপত উপস্থিত হয় অশ্বিৱাৰা আৰক্ষী থানাত। অভিনেত্ৰীগৰাকীৰ সৈতে থানাত উপস্থিত হয় তেওঁৰ দুই অধিবক্তা।

থানাত উপস্থিত হৈয়ে জবানবন্দী প্ৰদান কৰে অভিনেত্ৰী তনুশ্ৰীয়ে। অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে হিন্দী অথবা ইংৰাজীত জবানবন্দী গ্ৰহণ কৰিবলৈ অনুৰোধ জনাইছিল যদিও মুম্বাই আৰক্ষীয়ে সেয়া অগ্ৰাহ্য কৰে। সেয়ে মাৰাঠী ভাষাত দখল থকা দুই অধিবক্তাৰ সহায় ল’বলগীয়া হয় তনুশ্ৰীয়ে।

জুম টিভিয়ে নিজস্ব ৱেবছাইটত প্ৰকাশ কৰা বাতৰি অনুযায়ী নানা পাটেকাৰৰ বিৰুদ্ধে অভিযোগ দাখিল কৰা অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে থানাখনত উপস্থিত হোৱা নাছিল সাধাৰণভাৱে। প্ৰিয় পোছাকৰ পৰিৱৰ্তে জবানবন্দী দিবলৈ অহাৰ সময়ত অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে পৰিধান কৰিছিল বোৰ্খা।

নিজৰ গাড়ীত চালকৰ আসনৰ কাষত বোৰ্খা পৰিধান কৰি থানাত হাজিৰ হোৱা অভিনেত্ৰীগৰাকীক প্ৰথম অৱস্থাত স্থানীয় সাংবাদিকসকলেই চিনিব পৰা নাছিল। কিন্তু কিছুসময় পিছতে বোৰ্খা পৰিধান কৰি অহা মহিলাগৰাকীয়েই #MeToo আন্দোলনৰে দেশৰ মহিলাসকলক জগাই তুলি বহু পুৰুষক আতংকিত কৰি তোলা তনুশ্ৰী বুলি জানিব পাৰে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি