শেহতীয়া খবৰ
বঙাইগাঁৱত সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ৰ শৰীৰচৰ্চা প্ৰতিযোগিতা  •  এজাক বৰষুণতে বুৰ গ'ল স্মাৰ্ট চিটি গুৱাহাটী  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  অসমৰ আন এটা সশস্ত্ৰ সংগঠনৰ যুদ্ধবিৰতি ঘোষণা, ওদালগুৰিত ইউজিপিঅ'ই জমা দিলে অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ  •  চন্দ্ৰযান-২ সন্দৰ্ভত ইছৰ’ই কৰিলে টুইট...  •  কৃষি বিজ্ঞান কেন্দ্ৰ নগাঁৱৰ উদ্যোগত 'বৃহৎ পৰিসৰত গছ পুলি ৰোপণ' কাৰ্যসূচী  •  মডেল বিটিচিত জৰাজীৰ্ণ পথ, ক্ষুব্ধ এবিএমছুৰ কোকৰাঝাৰ-ফুটকিবাৰী পথ অৱৰোধ, ক্ষুৰধাৰ সমালোচনা হাগ্ৰামা-প্ৰমিলাক  •  বলিউডৰ আটাইতকৈ বিগ বাজেট ছবি, ‘ৰাৱণ’ৰ চৰিত্ৰত দেখা পাব পাৰে বাহুবলীক!  •  আমেথিবাসীলৈ কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী স্মৃতি ইৰাণীৰ উপহাৰ...

নাগা পিপ’লছ ফ্ৰণ্টৰ পৰা ৭ বিসম্বাদী বিধায়কক নিলম্বন

460

ডিজিটেল সংবাদ, ৱাখাঃ ১১ এপ্ৰিলৰ নাগালেণ্ডৰ একমাত্ৰ লোকসভা আসনখনৰ নিৰ্বাচনত এনডিপিপি আৰু বিজেপিৰ মিত্ৰজোঁটৰ প্ৰাৰ্থী টখেহু য়েপথমিক সমৰ্থন কৰাৰ বাবে মঙলবাৰে নাগা পিপ’লছ ফ্ৰণ্টে তেওঁলোকৰ ৭ গৰাকী বিসম্বাদী বিধায়কক দলৰ পৰা নিলম্বন কৰিছে। মঙলবাৰে এন পি এফে নিলম্বন কৰা বিধায়কসকল হ’ল এন থংৱাঙ কন্যাক, ইছাক কন্যাক, ই ই পাঙটঙ, টয়াঙ চাঙ, কেজং চাঙ, বি এছ নাঙলাঙ আৰু চি এল জন।

উল্লেখ্য যে, ১১ এপ্ৰিলত লোকসভা নিৰ্বাচনত এনডিপিপি আৰু বিজেপিৰ মিত্ৰজোঁটৰ প্ৰাৰ্থীক সমৰ্থন কৰাৰ বাবে বিধায়ক কেইজনৰ বিৰুদ্ধে কাৰণ দৰ্শোৱাৰ জাননী জাৰি কৰা হৈছিল। দলে বিষয়টো অনুসন্ধান কৰি মঙলবাৰে দলৰ সভাপতি ছুৰজেলি লিজিৎছুৰ সভাপতিত্বত বহা অনুশাসন সমিতিয়ে বিধায়কসকলক দলৰ প্ৰাথমিক সদস্য পদৰ বহিষ্কাৰ কৰে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি