শেহতীয়া খবৰ
ধূপধৰাৰ ধানবৰীত বাঁহৰ সাঁকোৰ পৰা পৰি মৃত্যু এজনৰ  •  লালুকত অভিৰুচি শিল্পী সৈনিকৰ নাট কৰ্মশালা সম্পন্ন  •  ধূপধৰাত দ্বিতীয় বাৰ্ষিক বায়খো উৎসৱ উদযাপন, জলন্ত অঙঠাৰ ওপৰত নৃত্য প্ৰদৰ্শন  •  সুদুৰ ম্যানমাৰৰ পৰা আহি অসমৰ জোঁৱাই হ'ল অবৈধ ৰোহিংগা, আদালত চৌহদত বিষ্ফোৰক স্বীকাৰোক্তি, VIDEO  •  ধূপধৰাত কবৰ খান্দি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিলে শিশুৰ মৃতদেহ, পানীত পৰি মৃত্যু হোৱাৰ পিছত জনোৱা নাছিল আৰক্ষীক  •  কাৰ আশীৰ্বাদত বৰাকত চলিছে অবৈধ সাৰৰ চিণ্ডিকেট, আৰক্ষীৰ অভিযানত শুকুৰবাৰে নিশা জব্দ ২৮ খন সাৰভৰ্তি ট্ৰাক  •  বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত ৰাইজে কৰায়ত্ত কৰিলে ডকাইত, VIDEO  •  গৰৈমাৰীত আছুৰ বন্যাৰ্তৰ মাজত খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ  •  দক্ষিণ কামৰূপত হ্ৰাস পাইছে ব্ৰহ্মপুত্ৰ-কলহীৰ জলপৃষ্ঠঃ একাংশ উভতিছে নিজা ঘৰলৈ, অধিকাংশ দুৰ্গত এতিয়াও গৰু-ছাগলীৰ সৈতে আশ্ৰয় শিবিৰ, ওখ-ভেটিত  •  ওদালগুৰিত ২১৯ কৃৰ্তী শিক্ষাৰ্থীক আছুৰ অভিনন্দনঃ বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যাৰূপে ঘোষণাৰ দাবী, অসমত শিক্ষাৰ নামত ৰাজনীতি-ব্যৱসায় চলোৱাৰো অভিযোগ সংগঠনটোৰ

ৰাহুল গান্ধীৰ বিৰুদ্ধে ৰুজু কৰিম মানহানিৰ গোচৰঃ বিজেপি নেতাৰ টুইট….

253

ডিজিটেল ডেস্কঃ কংগ্ৰেছ অধ্যক্ষ ৰাহুল গান্ধীৰ বিৰুদ্ধে ৰুজু কৰা হ’ব মানহানিৰ গোচৰ। বিজেপি নেতা তথা বিহাৰৰ উপ-মুখ্যমন্ত্ৰী সুশীল মোডীয়ে ৰুজু কৰিব এই গোচৰ। ৰাহুল গান্ধীয়ে মোডী উপাধিৰ সকলো লোকেই চোৰ বুলি কৰা মন্তব্যৰ পাছতেই সুশীল মোডীয়ে মানহানিৰ গোচৰ ৰুজু কৰিব বুলি টুইটাৰযোগে জনায়।

কৰ্ণাটকত শনিবাৰে নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰৰ সময়ত ৰাহুল গান্ধীয়ে ভ্ৰষ্টাচাৰৰ ইছ্যু লৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীক কটাক্ষ কৰি অভিযোগ উত্থাপন কৰি গৈছিল যে ‘চকীদাৰ ১০০ শতাংশ চোৰ’। লগতে তেওঁ কৈছিল যে- ‘সকলো চোৰৰ উপাধি মোডী কিয়?’

কৰ্ণাটকৰ কোলাৰ, চিত্ৰগৰ্গ আৰু কেআৰ নগৰত যোৱা ১৩ এপ্ৰিলত কংগ্ৰেছ আৰু দলটোৰ সমৰ্থকসকলে জে ডি এছৰ প্ৰাৰ্থীজনৰ হৈ নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰত অংশ লয়.ৰাহুল গান্ধীয়ে। তেওঁ কয় যে- লোকসভা নিৰ্বাচন অনিল আম্বানী আৰু সাধাৰণ জনতাৰ মাজত তথা চোৰ আৰু ভ্ৰষ্টতা বিৰোধী ৰাইজৰ মাজৰ এখন যুঁজ।

ইফালে, ৰাহুল গান্ধীয়ে ‘সকলো চোৰৰ উপাধি কিয় মোডী’ বুলি কৰা মন্তব্যক লৈ প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰি বিজেপি নেতা তথা বিহাৰৰ উপ-মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে টুইটাৰত লিখিছে যে- তেওঁ কংগ্ৰেছ অধ্যক্ষগৰাকীৰ বিৰুদ্ধে মানহানিৰ গোচৰ ৰুজু কৰিব।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি