শেহতীয়া খবৰ
ডবকাত আৰক্ষীৰ অভিযানত ২ দুৰ্ধৰ্ষ ডকাইত গ্ৰেপ্তাৰ  •  কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰীক সাক্ষাৎ নাপাই অসম চুক্তি ৰূপায়ন বিভাগক ৬ নং দফা ৰূপায়ন কমিতিয়ে চূড়ান্ত প্ৰতিবেদন দাখিল কৰা বুলি ওলোৱা খবৰক মিছা আখ্যা...  •  কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰীক সাক্ষাৎ নাপাই অসম চুক্তি ৰূপায়ন বিভাগক ৬ নং দফা ৰূপায়ন কমিতিয়ে চূড়ান্ত প্ৰতিবেদন দাখিল কৰা বুলি ওলোৱা খবৰক মিছা আখ্যা...  •  বটদ্ৰৱা থানৰ নামলগোৱানী মিনতি বৰাৰ বিয়োগ  •  নীলবাগানৰ ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত পথ দুৰ্ঘটনা  •  দৌলাশালত কংগ্ৰেছৰ বিশাল জনজাগৰণ সভা, ''কা"খন 'শ্লো পয়জন'ৰ দৰেঃ ৰিপুন বৰা, VIDEO  •  তেজৰ অভাৱত এতিয়াৰ পৰা ওদালগুৰিত মৃত্যু নহয় ৰোগীৰ, মুকলিৰ পাছত প্ৰথমবাৰৰ বাবে ৰক্তদান শিৱিৰ ওদালগুৰি ব্লাড বেংকত  •  বিটিচি প্ৰধান হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ পত্নীক আক্ৰমণ! ছিউলি মহিলাৰীৰ লগত আছিল দুই পুত্ৰ জান আৰু জিউ, VIDEO  •  আছুৰ আন্দোলনক লৈ প্ৰশ্ন মেধা পাটকাৰ-সন্দীপ পাণ্ডেৰ, পাটকাৰ আৰু পাণ্ডে ছাত্ৰ সন্থাৰ অভিভাৱক নহয় আৰু হ’বও নোৱাৰেঃ আছু  •  আছুৰ আন্দোলনক লৈ প্ৰশ্ন মেধা পাটকাৰ-সন্দীপ পাণ্ডেৰ, পাটকাৰ আৰু পাণ্ডে ছাত্ৰ সন্থাৰ অভিভাৱক নহয় আৰু হ’বও নোৱাৰেঃ আছু

শোণিতপুৰৰ বৰছলাত ব্যতিক্ৰমীৰূপত শিল্পী দিৱস উদযাপন

79

ডিজিটেল সংবাদ, ওৰাংঃ শোণিতপুৰ জিলাৰ বৰছলাৰ বৰঝাৰত ব্যতিক্ৰমী শিল্পী দিৱস পালন। এগৰাকী দৰিদ্ৰ কৃষকে প্ৰতি বছৰে পদুলি মুখতে অনুষ্ঠিত কৰি আহিছে বৰণ্য ব্যক্তি সকলৰ জন্ম আৰু মৃত্যু দিনসমূহ। কেৱল মাত্ৰ এটা ৰেডিঅ’ই অনুপ্ৰানিত কৰা এজন ব্যক্তিৰ মহানুভৱতা। সচাকৈয়ে আজিৰ ব্যস্ত সমাজত এইগৰাকী কৃষকে দেখুৱাইছে মহানুভৱতা।

চান্দা, বৰঙণিৰে অনুষ্ঠিত কৰা শিল্পী দিৱস বোৰতকৈ সম্পূৰ্ণ পৃথক এই শিল্পী দিৱস৷ কাৰণ শোনিতপুৰৰ বৰছলাৰ বৰঝাৰ গাঁৱত অনুষ্ঠিত হোৱা ৰূপকোৱৰ জ্যোতিপ্ৰসাদ আগৰৱালাৰ ৬৯তম মৃত্যু দিনটো বিপিন কোচ নামৰ এজন দৰিদ্ৰ কৃষকে নিজৰ ঘৰৰ পদূলিমুখতেই সুন্দৰকৈ অনুষ্ঠিত কৰিছে৷

কেৱল শিল্পী দিৱসেই নহয়, বিষ্ণু ৰাভা, ফণি শৰ্মা, ভূপেন দাৰ জন্ম-মৃত্যুৰ দিন, শ্বহীদ দিৱস, বৰেণ্য সাহিত্যিকৰ মৃত্যুতিথি আদিও পালন কৰে বিপিন কোচ নামৰ ব্যক্তি গৰাকীয়ে৷ নিজৰ গাঁঠিৰ ধন ভাগি পদূলি মুখত অনুষ্ঠিত কৰা এনেধৰণৰ অনুষ্ঠানৰ আয়োজন দেখিলেহে বহুজনৰ মনলৈ আহে- আজি এটা বিষেশ দিন ৷

এটা ৰডিঅ’ই অনুপ্ৰানিত কৰাৰ পিছৰে পৰাই নিৰৱিচিন্ন ভাৱে ১৯৯০ চনৰ পৰাই বিপিন কোচে নিজা প্ৰচেষ্টাত উদযাপন কৰি আহিছে দিৱস৷ বিপিন কোচৰ এনে কাৰ্যক বহুতেই প্ৰশংসাৰে উপচাই পেলাইছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি