শেহতীয়া খবৰ
শ্ৰীশ্ৰী শঙ্কৰদেৱ মহাবিদ্যালয়ত অনুষ্ঠিত হ'ব ৰূপালী জয়ন্তী সমাৰোহ  •  কংগ্ৰেছী বাহিনীৰ হাতত প্ৰহৃত প্ৰাক্তন সৈনিক, বিজেপিৰ প্ৰশ্ন- সাধাৰণ মানুহৰ সুৰক্ষা ক’ত  •  এইবাৰ প্ৰৱাসী ভাৰতীয়ৰ বাবে মোডীৰ তীৰ্থ যাত্ৰা যোজনা  •  সাম্প্ৰদায়িক মন্তব্য দিয়াৰ অভিযোগত হিমন্তৰ বিৰুদ্ধে এজাহাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত পুৰণিগুদামত জোঁৰ সমদল  •  জম্মু-কাশ্মীৰত সেনা-আৰক্ষীৰে সংঘৰ্ষত নিহত অসমৰ যুৱক  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ  •  ডিমা হাছাও স্বায়ত্ত শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনৰ ফলাফল… UPDATES  •  পদূলিত গামোচা আঁৰি নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ ১০ খন গাঁৱৰ

জাতিধ্বংসী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত শিৱসাগৰত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ ৰাজপথ অৱৰোধ কাৰ্যসূচী

105

ডিজিটেল সংবাদ, শিৱসাগৰঃ ৰাজ্যৰ চৌদিশে ভোগালীৰ আনন্দ-উল্লাস মাজতে সোমবাৰে নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে শিৱসাগৰৰ ৰাজ পথত প্ৰতিবাদত নামিল ছাত্ৰ-ছাত্ৰী। শিৱসাগৰ জিলাৰ সমুহ মহাবিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰী একতা সভা আৰু মহাবিদ্যালয় সমূহৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ সহযোগত এক প্ৰতিবাদী সমদল বাহিৰ কৰা হয়।

নগৰৰ বৰ্ডিং খেলপথাৰৰ পৰা জিলাখনৰ আটাইকেইখন মহাবিদ্যালয়ৰ কেইবাশতাধিক ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে সমদল বাহিৰ কৰি আহি জিলা উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সন্মুখত প্ৰতিবাদ কৰি নগৰৰ দ’লমুখ চাৰিআলিত পথ অৱৰোধ কৰে। ৰাজপথত বহি প্ৰতিবাদী ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সকলে বিজেপি গ’ বেক, সৰ্বানন্দ সোণোৱাল গ’ বেক, বিজেপি চৰকাৰ থু থু, নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিল বাতিল কৰক, আদি শ্লগানেৰে উত্তাল প্ৰতিবাদ কৰে।

মেজি সজা বা ভোজ খোৱাত ব্যস্ততাৰ মাজতে শিৱসাগৰৰ সকলো মহাবিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰী ওলাই আহিছে এই জাতিধ্বংশী বিধেয়ক খন বাতিলৰ দাবীত। ‘বিহু সদায় পোৱা যাব, কিন্তু জাতিটো গ’লে পুনৰ ঘূৰাই পোৱা টান’, ‘আমি জাতিৰ বাবে ওলাই আহিছো’, ‘যেতিয়ালৈকে নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক ২০১৬ বাতিল নকৰে এই প্ৰতিবাদ অব্যাহত থাকিব’ বুলি স্পষ্টকৈ কয় প্ৰতিবাদকাৰী ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সকলে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি