শেহতীয়া খবৰ
দুখতো সুখ! 'কঙালী'ৰ বাবেইতো বিশেষতকৈয়ো বিশেষ অসমীয়া  •  কিয় বৰ্ণনাতীত সুস্বাদু হয় দুৰ্গোৎসৱৰ ভোগ, চাওঁক VIDEO  •  পানীৰ সন্ধান বিচাৰি বুধ গ্ৰহলৈ ব্ৰিটেইনৰ মহাকাশযান  •  ৰাম আমাৰ গৌৰৱ, নিৰ্মাণ হ’ব লাগিবই ৰাম মন্দিৰঃ মোহন ভাগৱত  •  বিমানৰ ভিতৰত বিমান সেৱিকাক অশ্লীল ইংগিত, আটক মদাহী যুৱক  •  বিধায়ক শিলাদিত্যৰ বিৰুদ্ধে আনন্দ বজাৰ আৰক্ষীত এজাহাৰ দাখিল পপুলাৰ ফ্ৰ’ণ্ট অৱ ইণ্ডিয়াৰ  •  উত্তৰ প্ৰদেশৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী এন ডি তিৱাৰী আৰু নাই  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  মৰিগাঁৱত পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত ২জন

পুনৰ ৰূপৰ পদকতে সন্তুষ্ট পি ভি সিন্ধু

699

ডিজিটেল ডেস্কঃ বিশ্ব বেডমিণ্টন চেম্পিয়নশ্বিপত ৰূপতে সন্তুষ্ট থাকিবলৈ বাধ্য হ’ল পি ভি সিন্ধু। চীনৰ নানঝিঙত আজি অনুষ্ঠিত চূড়ান্ত খেলখনত ভাৰতীয় শ্বাটলাৰগৰাকী স্পেইনৰ কেৰ’লিনা মেৰিনৰ হাতত পৰাস্ত হয়।

অলিম্পিকত স্বৰ্ণজয়ী স্পেইনৰ কেৰ’লিনাই সিন্ধুক ২১-১৯, ২১-১০ ব্যৱধানত সহজে ধৰাশায়ী কৰে। ইয়াৰ লগে লগে প্ৰতিযোগিতাখনত তৃতীয়বাৰৰ বাবে খিতাপ জয় কৰা প্ৰথমগৰাকী মহিলা খেলুৱৈ হিচাপে পৰিগণিত হয় স্পেনিছ সুন্দৰীগৰাকী।

২০১৪ আৰু ২০১৫ বৰ্ষতো প্ৰতিযোগিতাখনত খিতাপ জয় কৰা কেৰ’লিনাৰ আজিৰ খেলখনত সিদ্ধুক পৰাস্ত কৰিবলৈ প্ৰয়োজন হয় ৪৬ মিনিট সময়ৰ।

উল্লেখ্য যে বিগত বৰ্ষতো প্ৰতিযোগিতাখনত ফাইনেলত পৰাস্ত হৈছিল সিদ্ধু। ছাইনা নেহৱালে কোৱাৰ্টাৰৰ পৰা বিদায় লোৱাৰ পিছত সিদ্ধুক লৈ ভাৰতীয় ক্ৰীড়াপ্ৰেমীসকল আশাবাদী হৈ আছিল যদিও শেষ মুহূৰ্তত এনেদৰেই থমকিবলগীয়া হয় শ্বাটলাৰগৰাকী।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি