শেহতীয়া খবৰ
যোৰাবাটৰ ন মাইলত ৰাজপথত দাউদাউকৈ জ্বলিল দুখনকৈ ট্ৰাক  •  শোণিতপুৰত প্ৰথম পৰ্যায়ৰ পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ চূড়ান্ত প্রাৰ্থীৰ তালিকা প্ৰকাশ  •  জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  নলবাৰী হৰিমন্দিৰত ২৩ নৱেম্বৰৰ পৰা ১৩দিনীয়া ৰাস মহোৎসৱ  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  চাকৰি বিছাৰিব নালাগে, চাকৰি দিয়কঃ কেনেকৈ ?  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা  •  এন ই কে এছ চিৰ কোম্পানীৰ নামত ভুৱা ব্যৱসায় কৰি আৰক্ষীৰ জালত চৌকত আলী

আজি ইমৰান খানে ল’ব শপত, পাকিস্তান পালেগৈ সিদ্ধু…

596

ডিজিটেল ডেস্কঃ আজি পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ৰূপে শপত ল’ব ইমৰান খানে। ক্ৰিকেটৰ খেলপথাৰৰ পাছত ইমৰান খানে ৰাজনীতিৰ খেলপথাৰত আৰম্ভ কৰিব নতুন ইনিংছ। পাকিস্তানৰ তেহৰিক-ঈ-ইনছাফৰ মুৰব্বীজনে পুৱাৰ ভাগতে শপতগ্ৰহণ কৰিব।

ইমৰান খানৰ শপত গ্ৰহণ অনুষ্ঠানলৈ ভাৰতৰ তিনিগৰাকী বিশেষ ব্যক্তিয়ে আমন্ত্রণ লাভ কৰিছিল। তাৰ ভিতৰত আছিল- ক্ৰিকেটাৰ সুনীল গাভাস্কাৰ, নবজোৎ সিং সিদ্ধু আৰু কপিল দেৱ।

গাভাস্কাৰ আৰু কপিলে এই আমন্ত্ৰণ ৰক্ষা কৰিব নোৱাৰিলে যদিও কালিয়েই গৈ লাহোৰত উপস্থিত হৈছে নবজোৎ সিং সিদ্ধু। আশা কৰা হৈছে ভাৰতৰ সৈতে সুসম্পৰ্ক থকা ইমৰান খানে দেশখনৰ প্রধানমন্ত্ৰীৰ দায়িত্ব লোৱাৰ পাছত দুয়োখন দেশৰ মাজৰ কুটনৈতিক সম্পৰ্ক কিছু উন্নত হ’ব।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি