শেহতীয়া খবৰ
এন আৰ চিক লৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আজি গুৰুত্বপূৰ্ণ শুনানি  •  বিহালীত বিদ্যুৎস্পৃষ্ট হৈ যুৱকৰ মৃত্যু  •  নগাঁৱত অবৈধ মাৰণাস্ত্ৰৰ উজান! ধিঙত সুৰাৰ আড্ডাত গুলীচালনাত এজন আহত  •  বাক্সাৰ বগামাটিত বন্যহস্তীৰ আক্ৰমণত ২জন আহত  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  ঘৰলৈ ওভতাৰ পথত অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ ৰেল ষ্টেশ্যনত অসমৰ যুৱকক হত্যা  •  গুৰুজনাৰ ৫৭০ সংখ্যাক আৱিৰ্ভাৱ তিথিত পুৱাৰে পৰা হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত ৰাজ্যৰ চৌদিশ  •  দুৰ্বল হংকঙৰ বিৰুদ্ধে ২৬ ৰানত ভাৰতৰ কষ্টকৰ জয়, আজি সমুখত পাকিস্তান  •  ভৰলুত ছুইফট ডিজায়াৰে মহতিয়ালে শিশুসহ ৮জনক

আজি ইমৰান খানে ল’ব শপত, পাকিস্তান পালেগৈ সিদ্ধু…

587

ডিজিটেল ডেস্কঃ আজি পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ৰূপে শপত ল’ব ইমৰান খানে। ক্ৰিকেটৰ খেলপথাৰৰ পাছত ইমৰান খানে ৰাজনীতিৰ খেলপথাৰত আৰম্ভ কৰিব নতুন ইনিংছ। পাকিস্তানৰ তেহৰিক-ঈ-ইনছাফৰ মুৰব্বীজনে পুৱাৰ ভাগতে শপতগ্ৰহণ কৰিব।

ইমৰান খানৰ শপত গ্ৰহণ অনুষ্ঠানলৈ ভাৰতৰ তিনিগৰাকী বিশেষ ব্যক্তিয়ে আমন্ত্রণ লাভ কৰিছিল। তাৰ ভিতৰত আছিল- ক্ৰিকেটাৰ সুনীল গাভাস্কাৰ, নবজোৎ সিং সিদ্ধু আৰু কপিল দেৱ।

গাভাস্কাৰ আৰু কপিলে এই আমন্ত্ৰণ ৰক্ষা কৰিব নোৱাৰিলে যদিও কালিয়েই গৈ লাহোৰত উপস্থিত হৈছে নবজোৎ সিং সিদ্ধু। আশা কৰা হৈছে ভাৰতৰ সৈতে সুসম্পৰ্ক থকা ইমৰান খানে দেশখনৰ প্রধানমন্ত্ৰীৰ দায়িত্ব লোৱাৰ পাছত দুয়োখন দেশৰ মাজৰ কুটনৈতিক সম্পৰ্ক কিছু উন্নত হ’ব।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি