শেহতীয়া খবৰ
১ লাখ ২ হাজাৰ ৪৬২ জন লোকৰ নাম অন্তৰ্ভূক্তিৰে প্ৰকাশ পালে এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা, সবিশেষ খবৰ...  •  মুজাফ্ফৰপুৰত একিউট এনকেফেলাইটিছ ছিণ্ড্ৰমত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা শিশুৰ সংখ্যা ১৩২ জনলৈ বৃদ্ধি  •  এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান

আনইনষ্টল…

311

● কমলেশ বৈশ্য

‘সাহিত্য সন্ধান’ চুটি গল্প- ৪১


মেচেঞ্জাৰত মেচেজটো দেখাৰ লগে লগে অভিষেকৰ মনত আনন্দৰ জোঁৱাৰ উঠিল৷ আনন্দতে কি কৰিব, কি নকৰিব এনে এক অৱস্থাৰ সৃষ্টি হ’ল অভিষেকৰ৷ দীৰ্ঘদিনৰ সাধনাই যেন সিদ্ধি লাভ কৰিলে, এনে লাগিল অভিষেকৰ৷ মেচেজৰ ৰিপ্লাই দিব পাহৰি গ’ল সি৷

‘সঁচাকৈয়ে মই তোমাৰ প্ৰেমত পৰিছো ‘ আকাংক্ষাই মেচেঞ্জাৰত প্ৰেৰণ কৰা এই মেচেজটো বাৰে বাৰে পঢ়ি থাকিল অভিষেকে৷ মেচেজৰ ৰিপ্লাইৰ কথা ভাবি থাকোতে হঠাতে আকৌ এটা মেচেজ আহিল৷ -” চ’ৰি অভিষেক৷ মই আন এজনক দিব খোজা মেচেজটো তোমাৰ তাত গ’ল৷ প্লিজ মেচেজটো ডিলিট কৰি দিবা ৷ কোনোবাই কিবা ভাবিব পাৰে৷’

মেচেজটো পঢ়ি অভিষেকে লিখিলে- “আকাংক্ষা, চিন্তা নকৰিবা৷ অন্তত মই তোমাক কেতিয়াও বিপদত পৰিবলৈ নিদিও৷ মেচেজটো ডিলিট কৰাই নহয়, মেচেঞ্জাৰ এপচটোকে আনইনষ্টল কৰি দিম৷ “

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি