শেহতীয়া খবৰ
এন আৰ চিক লৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আজি গুৰুত্বপূৰ্ণ শুনানি  •  বিহালীত বিদ্যুৎস্পৃষ্ট হৈ যুৱকৰ মৃত্যু  •  নগাঁৱত অবৈধ মাৰণাস্ত্ৰৰ উজান! ধিঙত সুৰাৰ আড্ডাত গুলীচালনাত এজন আহত  •  বাক্সাৰ বগামাটিত বন্যহস্তীৰ আক্ৰমণত ২জন আহত  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  ঘৰলৈ ওভতাৰ পথত অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ ৰেল ষ্টেশ্যনত অসমৰ যুৱকক হত্যা  •  গুৰুজনাৰ ৫৭০ সংখ্যাক আৱিৰ্ভাৱ তিথিত পুৱাৰে পৰা হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত ৰাজ্যৰ চৌদিশ  •  দুৰ্বল হংকঙৰ বিৰুদ্ধে ২৬ ৰানত ভাৰতৰ কষ্টকৰ জয়, আজি সমুখত পাকিস্তান  •  ভৰলুত ছুইফট ডিজায়াৰে মহতিয়ালে শিশুসহ ৮জনক

শ্বিলঙৰ তিনি মাইলৰ পানী টেংকীত দুৰ্বৃত্তই ঢালিলে ম’বিল!

213

ডিজিটেল ডেস্কঃ মেঘালয়ৰ শ্বিলঙৰ সমীপৱৰ্তী তিনি মাইলত এটা পানীৰ টেংকীত কোনো দুৰ্বৃত্তই ম’বিল জাতীয় সামগ্ৰী ঢালি দিয়ে। তিনি মাইলত থকা এই পানীৰ ৰিজাৰ্ভাৰটোৰ পৰাই প্ৰায় ১৮শ পৰিয়ালক পানী যোগান ধৰা হয়।

পানীৰ ৰিজাৰ্ভাৰটোৰ পৰা যোগান ধৰা পানীয়েই পাইছিল সেই অঞ্চলটোৰ লোকসকলে। স্থানীয় লোকে জানিবলৈ দিয়া মতে, কোনোবাই তাত ম’বিল ঢালি থৈ যোৱাৰ বাবেই পানীৰ বৰণ কৰা হোৱা বুলি সন্দেহ কৰা হৈছে। আৰক্ষীয়ে এই ঘটনা সন্দৰ্ভত অনুসন্ধান অব্যাহত ৰাখিছে যদিও কোনো লোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিব পৰা নাই।

ইফালে, পানী ৰিজাৰ্ভাৰটোত ক’লা তৰল তেল জাতীয় সামগ্ৰী কোনো লোকে মিশ্ৰন কৰি দিয়াৰ পাছত তিনি মাইলৰ সমগ্ৰ অঞ্চলটোত খোৱাপানীকে ধৰি পানীৰ ভীষণ সমস্যাই দেখা দিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি