শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

শ্বিলঙৰ তিনি মাইলৰ পানী টেংকীত দুৰ্বৃত্তই ঢালিলে ম’বিল!

228

ডিজিটেল ডেস্কঃ মেঘালয়ৰ শ্বিলঙৰ সমীপৱৰ্তী তিনি মাইলত এটা পানীৰ টেংকীত কোনো দুৰ্বৃত্তই ম’বিল জাতীয় সামগ্ৰী ঢালি দিয়ে। তিনি মাইলত থকা এই পানীৰ ৰিজাৰ্ভাৰটোৰ পৰাই প্ৰায় ১৮শ পৰিয়ালক পানী যোগান ধৰা হয়।

পানীৰ ৰিজাৰ্ভাৰটোৰ পৰা যোগান ধৰা পানীয়েই পাইছিল সেই অঞ্চলটোৰ লোকসকলে। স্থানীয় লোকে জানিবলৈ দিয়া মতে, কোনোবাই তাত ম’বিল ঢালি থৈ যোৱাৰ বাবেই পানীৰ বৰণ কৰা হোৱা বুলি সন্দেহ কৰা হৈছে। আৰক্ষীয়ে এই ঘটনা সন্দৰ্ভত অনুসন্ধান অব্যাহত ৰাখিছে যদিও কোনো লোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিব পৰা নাই।

ইফালে, পানী ৰিজাৰ্ভাৰটোত ক’লা তৰল তেল জাতীয় সামগ্ৰী কোনো লোকে মিশ্ৰন কৰি দিয়াৰ পাছত তিনি মাইলৰ সমগ্ৰ অঞ্চলটোত খোৱাপানীকে ধৰি পানীৰ ভীষণ সমস্যাই দেখা দিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি