শেহতীয়া খবৰ
প্ৰয়োজন হ’লে ন্যায়াধীশ দম্পত্তিৰ বিৰুদ্ধেও হ’ব তদন্ত, এপিএছচি কেলেংকাৰীৰ সন্দৰ্ভত কুলধৰ শইকীয়াৰ মন্তব্য  •  ২০ এপ্ৰিলত মই কল্পনা লাজমীক শেষবাৰৰ বাবে লগ পাইছিলোঃ কমল কটকী  •  নগাঁৱৰ জুৰীয়াত পানীত পৰি এটি শিশুৰ মৃত্যু  •  তিনিচুকীয়াত ৪ সন্দেহযুক্ত নাগৰিকক আটক  •  বৰপেটাত হিজবুল মুজাহিদীনৰ সৈতে জড়িত থকাৰ অপৰাধত ৩ যুৱকক আটক  •  নগাঁৱৰ আকৌ বিদ্যুৎ বিভাগৰ অৱহেলা! পানীগাঁও চাৰিআলিত ট্ৰেন্সফৰ্মাৰ বিস্ফোৰণ, চাওঁক VIDEO  •  লংকাৰ গংগা হোটেলত চিপ লোৱা অৱস্থাত যুৱকৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ  •  দিখৌত জপিওৱা মহিলাৰ সন্ধানত এছ ডি আৰ এফৰ উদ্ধাৰ অভিযান  •  কেইটামান বিশেষ ক্ষণ কল্পনা লাজমীৰ...  •  কেইটামান বিশেষ ক্ষণ কল্পনা লাজমীৰ...

SBI-ICICI বেংকৰ নতুন নিয়ম! EMI দিয়াত পলম হ’লেও নলয় জৰিমনা

1,815

ডিজিটেল ডেস্কঃ এছ বি আই আৰু আই চি আই চি আই বেংকে গ্ৰাহকৰ বাবে এক বিশেষ ঘোষণা কৰিছে। ডুব্লিকেট পাছবুক, এ টি এম কাৰ্ড আৰু চেকবুকৰ বাবে বেংক দুটাই লোৱা মাচুল কিছুদিনলৈ বাতিল কৰিছে।

কোনো ঋণৰ বাবদ ল’বলগীয়া লেট ফাইনো নলয় বেংক দুটাই। বেংক একাউণ্টত নূন্যতম ধন ৰাখি জমা নাথাকিলেও পূৰ্বৰ দৰে ধন নাকাটে এই দুয়োটা বেংকে। অৱশ্যে এই নিয়ম দেশজুৰি প্ৰৱৰ্তন নহয়।

এই বেংক দুটাৰ লগতেও আন কিছু বেংকে কেৰালাত বানাক্ৰান্তক সহাক দিয়াৰ বাবে এনে কিছু নিয়ম প্ৰযোজ্য কৰিছে। ইতিমধ্যে এছ বি আইয়ে কেৰালাৰ বান সাহায্যলৈ ২ কোটি টকা সাহায্য আগবঢ়াইছে। বানে ধুই নিয়া কেৰালাৰ গ্ৰাহকসকলৰ দুৰাৱস্থাৰ কথা চিন্তা কৰিয়েই ৰাষ্ট্ৰীয়কৃত আৰু বাণিজ্যিক বেংক সমূহে এনে সিদ্ধান্ত লোৱাৰ কথা সদৰী কৰা হৈছে।

বানাক্ৰান্ত ৰাজ্যখনত যাতে বেংকসমূহে উপযুক্ত সেৱা আগবঢ়াব পাৰে তাৰ বাবেও ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছে। ইফালে, আই চি আই চি আই বেংকে কেৰালালৈ ১০ কোটি টকা দিয়াৰ লগতে বেংকটোৰ গ্ৰাহকসকলৰ বাবে এছ বি আইৰ দৰে অনুৰূপ সা-সুবিধা আগবঢ়োৱাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।

আই চি আই চি আই বেংকে ৰাজ্যখনৰ গ্ৰাহকৰ লেট পেইমেণ্টৰ বাবদ কোনো জৰিমনা নলয়। আগষ্ট মাহৰ বাবেহে এই নিয়ম প্ৰযোজ্য হ’ব। ক্ৰেডিট কাৰ্ডৰ ক্ষেত্ৰতো অনুৰূপ নিয়ম প্ৰযোজ্য কৰিছে আই চি আই চি আই বেংকে। কোনো গ্ৰাহকৰ চেক বাউন্স হ’লেও জৰিমনা বা ব্যৱস্থা গ্ৰহণ নকৰে আই চি আই চি আই বেংকে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি