শেহতীয়া খবৰ
জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা  •  এন ই কে এছ চিৰ কোম্পানীৰ নামত ভুৱা ব্যৱসায় কৰি আৰক্ষীৰ জালত চৌকত আলী  •  মানকাচৰত নিৰ্বাচনী বতাহ, দলীয় বিসম্বাদ আৰু দল বাগৰা ৰাজনীতিৰ মাজতে শক্তিশালী নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী  •  নগাঁৱত হঠাৎ পোষ্টাৰৰ পৰা হেৰাইছে ৰাজেন গোঁহাইৰ ফটো!  •  ৰাজকুমাৰ আৰু যতীন য’ত, ১০ টকাতেই বিধে বিধে টেঙাৰ জুতি ত’ত...  •  ছিডনীত ভাৰতনাট্যম উপভোগ কৰিলে ৰাষ্ট্ৰপতি কোবিন্দে, চাওঁক VIDEO

SBI-ICICI বেংকৰ নতুন নিয়ম! EMI দিয়াত পলম হ’লেও নলয় জৰিমনা

1,828

ডিজিটেল ডেস্কঃ এছ বি আই আৰু আই চি আই চি আই বেংকে গ্ৰাহকৰ বাবে এক বিশেষ ঘোষণা কৰিছে। ডুব্লিকেট পাছবুক, এ টি এম কাৰ্ড আৰু চেকবুকৰ বাবে বেংক দুটাই লোৱা মাচুল কিছুদিনলৈ বাতিল কৰিছে।

কোনো ঋণৰ বাবদ ল’বলগীয়া লেট ফাইনো নলয় বেংক দুটাই। বেংক একাউণ্টত নূন্যতম ধন ৰাখি জমা নাথাকিলেও পূৰ্বৰ দৰে ধন নাকাটে এই দুয়োটা বেংকে। অৱশ্যে এই নিয়ম দেশজুৰি প্ৰৱৰ্তন নহয়।

এই বেংক দুটাৰ লগতেও আন কিছু বেংকে কেৰালাত বানাক্ৰান্তক সহাক দিয়াৰ বাবে এনে কিছু নিয়ম প্ৰযোজ্য কৰিছে। ইতিমধ্যে এছ বি আইয়ে কেৰালাৰ বান সাহায্যলৈ ২ কোটি টকা সাহায্য আগবঢ়াইছে। বানে ধুই নিয়া কেৰালাৰ গ্ৰাহকসকলৰ দুৰাৱস্থাৰ কথা চিন্তা কৰিয়েই ৰাষ্ট্ৰীয়কৃত আৰু বাণিজ্যিক বেংক সমূহে এনে সিদ্ধান্ত লোৱাৰ কথা সদৰী কৰা হৈছে।

বানাক্ৰান্ত ৰাজ্যখনত যাতে বেংকসমূহে উপযুক্ত সেৱা আগবঢ়াব পাৰে তাৰ বাবেও ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছে। ইফালে, আই চি আই চি আই বেংকে কেৰালালৈ ১০ কোটি টকা দিয়াৰ লগতে বেংকটোৰ গ্ৰাহকসকলৰ বাবে এছ বি আইৰ দৰে অনুৰূপ সা-সুবিধা আগবঢ়োৱাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।

আই চি আই চি আই বেংকে ৰাজ্যখনৰ গ্ৰাহকৰ লেট পেইমেণ্টৰ বাবদ কোনো জৰিমনা নলয়। আগষ্ট মাহৰ বাবেহে এই নিয়ম প্ৰযোজ্য হ’ব। ক্ৰেডিট কাৰ্ডৰ ক্ষেত্ৰতো অনুৰূপ নিয়ম প্ৰযোজ্য কৰিছে আই চি আই চি আই বেংকে। কোনো গ্ৰাহকৰ চেক বাউন্স হ’লেও জৰিমনা বা ব্যৱস্থা গ্ৰহণ নকৰে আই চি আই চি আই বেংকে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি