শেহতীয়া খবৰ
সোণাৰিত বিজেপিৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ ৰাইজৰ  •  হোজাইত গৰাকীবিহীন এল্ট’ উদ্ধাৰ  •  কাশ্মীৰ ভাৰতৰ অংশ আছিল, আছে আৰু থাকিবঃ শ্বাহিদ আফ্ৰিদীক প্ৰত্যুত্তৰ গৃহমন্ত্ৰীৰ, VIDEO  •  কাশ্মীৰ ভাৰতৰ অংশ আছিল, আছে আৰু থাকিবঃ শ্বাহিদ আফ্ৰিদীক প্ৰত্যুত্তৰ গৃহমন্ত্ৰীৰ, VIDEO  •  আজি আলফা নেতা জিতেন দত্ত আৰু মৃণাল হাজৰিকাক হাজিৰ কৰোৱা হ’ব আদালতত  •  ছয়গাঁৱত টিকট প্ৰদানৰ নামত বিধায়ক ৰেকিবুদ্দিনৰ বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন সংগ্ৰহৰ অভিযোগ  •  আং ছান ছ্যু-চিৰ সন্মান ঘূৰাই ল'লে এমনেষ্টিয়ে  •  মুদ্ৰাস্ফীতিৰ ক্ষেত্ৰত দেশৰ ভিতৰতে শীৰ্ষত অসম  •  মুদ্ৰাস্ফীতিৰ ক্ষেত্ৰত দেশৰ ভিতৰতে শীৰ্ষত অসম  •  হিমাচল প্ৰদেশত তুষাৰপাত, হ্ৰাস পাইছে তাপমাত্ৰা

সলনি হ’ল SBIৰ নিয়ম, মন গ’লেই জমা দিব নোৱাৰিব ধন

7,163

ডিজিটেল ডেস্কঃ নিত্য নতুন নিয়ম গঢ়াটোৱেই যেন এতিয়া ভাৰতীয় ষ্টেট বেংকৰ নতুন নিয়ম। এইবাৰ পুনৰ নিয়ম সলনি কৰিছে দেশৰ বৃহৎ বেংকটোৱে। এই অনুযায়ী এতিয়াৰে পৰা আনৰ একাউণ্টত সহজে জমা দিব নোৱাৰিব ধন।

আনকি পৰিয়ালৰ সদস্যৰ ক্ষেত্ৰতো প্ৰযোজ্য হ’ব এই নিয়ম। এই নিয়মকলৈ বাৰুকৈয়ে উদ্বিগ্ন হৈ পৰিছে বেংকটোৰ গ্ৰাহকসকল। ইফালে, একাধিক প্ৰবঞ্চনাৰ অভিযোগ পোৱাৰ পিছতে এনে কঠোৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিবলৈ বাধ্য হৈ পৰা বুলি জানিবলৈ দিছে বেংক কৰ্তৃপক্ষই।

অৱশ্যে এই নিয়ম বেংকৰ শাখাত ধন জমা দিয়াৰ ক্ষেত্ৰতহে প্ৰযোজ্য হ’ব। অনলাইন কেছ ডিপোজিটৰ ক্ষেত্ৰত ইয়াৰ কোনো প্ৰভাৱ নপৰে। বেংকৰ শাখাত জমা দিবলৈ হ’লে যাৰ একাউণ্টত জমা দিয়া হ’ব সেই একাউণ্ট ধাৰকৰ পৰা লিখিত অনুমতি লগত লৈ আনিলেহে ধন জমা দিব পাৰিব।

আৰু পঢ়কঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ নতুন নিয়ম, সাৱধান নহ’লে ২০০০ টকীয়া নোটে মাতিব বিপদ

উল্লেখ্য যে, বিমুদ্ৰাকৰণৰ সময়ত একাধিক একাউণ্টত অনুমতি অবিহনে অন্য ব্যক্তিয়ে ধন জমা কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপিত হৈছিল। এনেধৰণৰ অবৈধ লেনদেন ৰোধ কৰাৰ বাবেই এই পদক্ষেপ হাতত লৈছে বেংকটোৱে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি