শেহতীয়া খবৰ
মুজাফ্ফৰপুৰত একিউট এনকেফেলাইটিছ ছিণ্ড্ৰমত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা শিশুৰ সংখ্যা ১৩২ জনলৈ বৃদ্ধি  •  এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান  •  প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ, গুৱাহাটী কমাৰ্চ কলেজৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ উমেশ শৰ্মাৰ দেহাৱসান

সৰুপথাৰত বিশ্ব শিশু শ্ৰমিক বিৰোধী দিৱস পালন…

55

ডিজিটেল সংবাদ, উৰিয়ামঘাটঃ ধনশিৰি মহকুমাৰ সৰুপথাৰত চেন্টাৰ ফ’ৰ ডেভলপমেন্ট নামৰ বে-চৰকাৰী সংস্থাৰ উদ্যোগত বিশ্ব শিশু শ্ৰমিক বিৰোধী দিৱস পালন কৰা হয়।দিনজোৰা কাৰ্যসূচীৰে হোৱা দিৱসত উপস্থিত থাকে সৰুপথাৰস্থিত মৰনিং ষ্টাৰ স্কুলৰ অধক্ষ্য প্ৰকাশ কেৰ অাৰু প্ৰধান শিক্ষক এলেকচিয়াছ তপ্ন।

মূখ্য অতিথি তথা নিদিষ্ট বক্তা হিচাপে উপস্থিত থাকি গোলাঘাট জিলাৰ শিশু উন্নয়ন সমিতিৰ সদস্য প্ৰশান্ত শইকীয়াই শিশু সুৰক্ষা আইন,শিশু শ্ৰমিক কু-প্ৰভাৱ,শিশুৰ বাবে শিক্ষা-সুৰক্ষা অাদি বিভিন্ন বিষয়ত বিষদ ভাৱে বৰ্ণনা দাঙি ধৰে।

উল্লেখ্য যে অনুষ্ঠানত উপস্থিত থকা শিশু সকলৰ লগত সংস্থাটোৰ ক’-অডিনেটৰচাজমিন চুলতানাই মত বিনিময় অনুষ্ঠান কৰে। উক্ত অনুষ্ঠানৰ যোগেদি শিশু সকল যথেষ্ঠ উপকৃত হব বুলি জানিবলৈ দিয়ে মৰনিং ষ্টাৰ স্কুলৰ অধক্ষ্যই।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি