শেহতীয়া খবৰ
ৰাভা হাছং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ সাহায্যৰে পশু চিকিৎসা বিভাগৰ প্ৰশিক্ষণঃ আত্মসহায়ক গোটৰ মাজত গৰু, গাহৰি বিতৰণ  •  পুনৰ উত্তপ্ত মৰিয়নিঃ নাগালেণ্ড সীমান্তৰ পৰা অসম আৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পাছতে নগাই আঁৰিলে ফলক  •  পুনৰ উত্তপ্ত মৰিয়নিঃ নাগালেণ্ড সীমান্তৰ পৰা অসম আৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পাছতে নগাই আঁৰিলে ফলক  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ঢকুৱাখনাত প্ৰয়াত সংবাদসেৱী অনিৰ্বাণ বৰগোঁহাইৰ স্মৃতিচাৰণ সভা...  •  মিজোৰাম ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা প্ৰত্যাহাৰ অসম চৰকাৰৰ  •  মিজোৰাম ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা প্ৰত্যাহাৰ অসম চৰকাৰৰ  •  ভাৰতীয় হকী দলটোত দলিত খেলুৱৈ থকাৰ বাবেই পৰাস্ত হ'লঃ হকী খেলুৱৈৰ ঘৰৰ সন্মুখত আতচবাজী ফুটাই উল্লাখ তথাকথিত উচ্চ বৰ্ণৰ

ঠাকুৰ বাড়ীৰ কণ্যা,অগ্ৰদূত আদি জনপ্ৰিয় উপন্যাসৰ স্ৰষ্টা সন্তোষ কুমাৰ কৰ্মকাৰ অসুস্থ…

ডিজিটেল ডেস্ক : বিশিষ্ট সাহিত্যিক সন্তোষ কুমাৰ কৰ্মকাৰ অসুস্থ । শিবসাগৰ ছোৱালী মহাবিদ্যালয়ৰ অধ্যাপক গৰাকীয়ে অসমীয়া সহিত্যৰ বাবে ওৰেটো জীৱন উছৰ্গা কৰিলে । সন্তোষ কুমাৰ কৰ্মকাৰে লক্ষ্মীনাথ বেজবৰুৱাৰ জীৱন ভিত্তিক উপন্যাস ঠাকুৰ বাড়ীৰ কণ্যাৰো স্ৰষ্টা আছিল ।

এই যশস্বী উপন্যাস গৰাকী বৰ্তমান কৰ্কট ৰোগত আক্ৰান্ত । মুম্বাই তেখেতৰ চিকিৎসা চলি আছিল যদিও চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ মতে স্বাস্থ্য দুৰ্বল হৈ পৰাত তেওঁ গুৱাহাটীলৈ ঘূৰি আহে । বৰ্তমান বি বৰুৱা কৰ্কট ৰোগ প্ৰতিষ্ঠানত চিকিৎসা চলি আছে তেওঁৰ ।

শৰীৰ দুৰ্বল হ’লেও অসুস্থতাৰ মাজতে তেওঁ আন দুখন উপন্যাস প্ৰকাশৰ বাবে পৰিকল্পনা কৰি আছে । উল্লেখ যোগ্য যে বহু কেইখন উপন্যাসৰ স্ৰষ্টা আছিল তেখেত । লক্ষ্মীনাথ বেজবৰুৱাৰ জীৱন কৰ্মৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হোৱা কৰ্মকাৰে বেজবৰুৱাৰ সমগ্ৰ জীৱন সামৰি আন এখন আকৰ্ষনীয় উপন্যাস অ’ মোৰ আপোনাৰ দেশ ৰচনা কৰিছিল ।

যিখন উপন্যাস সেই সময়ৰ আকাশবানী কেন্দ্ৰ সঞ্চালক ড০ সূৰ্য দাসৰ অনুৰোধ মৰ্মে তেওঁ লিখিছিল । তেওঁৰ আন উল্লেখযোগ্য উপন্যাস সমূহৰ ভিতৰত অৰুনোদয়, আনন্দৰাম ঢেকিয়াল ফুকনৰ জীৱন ভিত্তিক লেখা উপন্যাস প্ৰভাতী সূৰ্যৰ দেশ, আৰু হেমচন্দ্ৰ বৰুৱাৰ জীৱন ভিত্তিক উপন্যাস অগ্ৰদূত অন্যতম ।

সাহিত্য আলোচনী সাতসৰীত কিছুদিনৰ আগলৈকে ধাৰাবাহিক ভাবে প্ৰচাৰ পাই আছিল তেওঁৰেই এখন নতুন উপন্যাস মহানগৰ এপাৰ্টমেন্ট । এইগৰাকী বিশিষ্ট ঔপন্যাসিকৰ অসুস্থতাৰ খবৰে গুণমুগ্ধ সকলক উদ্বিগ্ন কৰি তুলিছে । সকলোৱে আশা কৰিছে শীঘ্ৰে তেওঁ সুস্থ হৈ উঠিব ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি