শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

শংকৰদেৱ কলাক্ষেত্ৰত বিনামূলীয়া লে’বৰেটৰী সেৱা মুকলি

243

ডিজিটেল ডেস্কঃ বৃহস্পতিবাৰে শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ কলাক্ষেত্ৰত বিনামূলীয়া লেব’ৰেটৰী সেৱা মুকলি কৰিলে স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী হিমন্তবিশ্ব শৰ্মাই। মুখ্যমন্ত্ৰীৰ বিনামূলীয়া ৰোগ নিৰ্ণায়ক সেৱা প্ৰাথমিক স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰৰ পৰ্যায়লৈ সম্প্ৰসাৰণৰ লক্ষ্যৰে মুকলি কৰা হ’ল এই সেৱা।

শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় প্ৰেক্ষাগৃহত অনুষ্ঠিত হোৱা অনুষ্ঠানটিত ৰাজ্যৰ ১২০০ লেব’ৰেটৰী টেকনিচিয়ানে অংশ লয়। এই সেৱাৰ দ্বাৰা ৰাইজৰ বহু সুবিধা হ’ব বুলিও মন্তব্য কৰে মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই।

লগতে মন্ত্ৰী জনে কয় যে, এই ব্যৱস্থাৰ জড়িয়তে ৰাজ্যৰ সকলো স্বাস্থ্যকেন্দ্ৰত উপলব্ধ হ’ব বিনামূলীয়া লেব’ৰেটৰী সেৱা। যাৰ বাবে সমাজৰ সকলো লোকে চিকিৎসাৰ ক্ষেত্ৰত পাব সম-মৰ্যাদা। ইফালে, এই অনুষ্ঠানত হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ লগতে উপস্থিত থাকে মন্ত্ৰী পিযুষ হাজৰিকা।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি