শেহতীয়া খবৰ
দুখতো সুখ! 'কঙালী'ৰ বাবেইতো বিশেষতকৈয়ো বিশেষ অসমীয়া  •  কিয় বৰ্ণনাতীত সুস্বাদু হয় দুৰ্গোৎসৱৰ ভোগ, চাওঁক VIDEO  •  পানীৰ সন্ধান বিচাৰি বুধ গ্ৰহলৈ ব্ৰিটেইনৰ মহাকাশযান  •  ৰাম আমাৰ গৌৰৱ, নিৰ্মাণ হ’ব লাগিবই ৰাম মন্দিৰঃ মোহন ভাগৱত  •  বিমানৰ ভিতৰত বিমান সেৱিকাক অশ্লীল ইংগিত, আটক মদাহী যুৱক  •  বিধায়ক শিলাদিত্যৰ বিৰুদ্ধে আনন্দ বজাৰ আৰক্ষীত এজাহাৰ দাখিল পপুলাৰ ফ্ৰ’ণ্ট অৱ ইণ্ডিয়াৰ  •  উত্তৰ প্ৰদেশৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী এন ডি তিৱাৰী আৰু নাই  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  মৰিগাঁৱত পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত ২জন

বজাৰলৈ Samsungৰ নতুন ম’বাইল Galaxy note 9

684

ডিজিটেল ডেস্কঃ দক্ষিণ কোৰিয়াৰ ইলেক্ট্ৰনিক কোম্পানী ছেমছাঙে ৯ আগষ্টত মুকলি কৰে অন্য এক স্মাৰ্টফোন Galaxy note 9। ভাৰতীয় সময় অনুসৰি নিশা প্ৰায় ৮:৩০ বজাত আমেৰিকাৰ নিউয়ৰ্কত মুকলি কৰা হ’ব অত্যাধুনিক তথা আকৰ্ষণীয় ফোনটো।

ভাৰতবৰ্ষত এই ফোনটো কেতিয়া মুকলি কৰা হ’ব সেই সম্পৰ্কে কোনো নিশ্চিত তথ্য লাভ কৰা হোৱা নাই। আগ্ৰহী গ্ৰাহকসকলে ফোনটো আগতীয়াকৈ বুকিং কৰিব পাৰিব ইণ্টাৰনেটৰ যোগেৰে।

ছেমছাঙৰ এই নতুন ফোনটোত আছে ৫১২ জি বি ইন্টাৰনেল মেমৰী, যি সুবিধা বৰ্তমান পৰ্যন্ত কোনো স্মাৰ্ট ফোনতেই দিয়া নাই। ইয়াৰ লগতে ৪০০০ mAh পাৱাৰ বেটাৰী আৰু ৰিৰ্মট কণ্ট্ৰল কৰিব পৰা ব্যৱস্থাও উপলব্ধ থাকিব ফোনটোত।

৬.৪ ইঞ্চিৰ স্কীন, ১২+১২ এম পিৰ ডাবল ৰিয়েৰ কেমেৰা, ৮ এম পি ৰ ফ’ন্ট কেমেৰাৰ এই ফোনটো ১৯ আগষ্টৰ পৰা ভাৰতবৰ্ষৰ লোকে বুকিং কৰিব পাৰিব বুলি জনা গৈছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি