শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

বিশ্বৰ বিশিষ্ট মাৰ্ক্সবাদী নেতা সমীৰ আমিনৰ দেহাৱসান

75

ডিজিটেল ডেস্কঃ বিশিষ্ট মাৰ্ক্সবাদী নেতা সমীৰ আমিন আৰু নাই। ৮৬বছৰ বয়সত পেৰিচত শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰা কমিউনিষ্ট প্ৰবক্তাই।

১৯৩১চনৰ ৩ ছেপ্টেম্বৰত জন্মগ্ৰহণ কৰিছিল সমীৰ আমিনে। পেৰিচতে শিক্ষা জীৱন আৰম্ভ কৰা আমিনে ১৯৫৭জনত ফ্ৰান্স কমিউনিষ্ট পাৰ্টীত যোগদান কৰিছিল।

বিশ্বজুৰি মাৰ্ক্সবাদক প্ৰসাৰ কৰাত বিশেষ ভূমিকা পালন কৰিছিল এইগৰাকী নেতাই। তেখেতৰ আত্মজীৱনীখনৰ নাম Itineraire Intellctual। ১৯৫০চনত তেখেতৰ এই আত্মজীৱনী প্ৰকাশ পাইছিল ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি