শেহতীয়া খবৰ
ৰাভা হাছং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ সাহায্যৰে পশু চিকিৎসা বিভাগৰ প্ৰশিক্ষণঃ আত্মসহায়ক গোটৰ মাজত গৰু, গাহৰি বিতৰণ  •  পুনৰ উত্তপ্ত মৰিয়নিঃ নাগালেণ্ড সীমান্তৰ পৰা অসম আৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পাছতে নগাই আঁৰিলে ফলক  •  পুনৰ উত্তপ্ত মৰিয়নিঃ নাগালেণ্ড সীমান্তৰ পৰা অসম আৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পাছতে নগাই আঁৰিলে ফলক  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ঢকুৱাখনাত প্ৰয়াত সংবাদসেৱী অনিৰ্বাণ বৰগোঁহাইৰ স্মৃতিচাৰণ সভা...  •  মিজোৰাম ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা প্ৰত্যাহাৰ অসম চৰকাৰৰ  •  মিজোৰাম ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা প্ৰত্যাহাৰ অসম চৰকাৰৰ  •  ভাৰতীয় হকী দলটোত দলিত খেলুৱৈ থকাৰ বাবেই পৰাস্ত হ'লঃ হকী খেলুৱৈৰ ঘৰৰ সন্মুখত আতচবাজী ফুটাই উল্লাখ তথাকথিত উচ্চ বৰ্ণৰ

ৰূপহীৰ কাৱৈমাৰীত আৰক্ষীৰ গুলীচালনাঃ দুৰ্ঘটনাক কেন্দ্ৰ কৰি উত্তপ্ত পৰিস্থিতি

ডিজিটেল সংবাদ কলিয়াবৰ: কলিয়াবৰ মহকুমাৰ ৰূপহী থানাৰ অন্তৰ্গত কাৱৈমাৰীত বুধবাৰে নিশা এটা দুৰ্ঘটনাক কেন্দ্ৰ কৰি উত্তপ্ত পৰস্থিতিৰ সৃষ্টি হয় ৷পৰিস্থিতি ইমানেই ভয়াবহ হৈ পৰে যে পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰন কৰিবলৈ অবশেষত আৰক্ষীয়ে গুলীচালনা কৰিবলৈ বাধ্য হয় ৷

জানিব পৰা মতে এ এছ ০২ আৰ ১৪৮৫ নম্বৰৰ ব’লেৰো বাহনে খনে বিদ্যুৎৰ খুটাত খুন্দা মৰাক কেন্দ্ৰ কৰি সৃষ্টি হয় উত্তপ্ত পৰিস্থিতি।ঘটনা সংঘটিত কৰি পলায়ন কৰে ব’লেৰোখনত থকা লোককেইজনে। এই ঘটনাক লৈয়ে উত্তেজিত হৈ পৰে ৰাইজ ৷ ৰাইজে ব’লেৰোখনত থকা লোক কেইজনক গ্ৰেপ্তাৰৰ দাবীত পৰিস্থিতি উত্তাল কৰি তোলে ৷

ক্ষুব্ধ ৰাইজৰ উত্তাল প্ৰতিবাদত পৰিবেশ অবৰ্ণনীয় হৈ পৰে ৷ইয়াৰ পাছতে ক্ষোভিত ৰাইজক নিয়ন্ত্ৰন কৰিবলৈ আৰক্ষীয়ে শূন্যলৈ তিনিজাই গুলীচালনা কৰিবলৈ বাধ্য হয় ৷আৰক্ষী আৰু স্থানীয় ক্ষুব্ধ ৰাইজৰ মাজত চলা সংঘাতত এজন আৰক্ষী আহত হয় বুলি জানিব পৰা গৈছে ৷ বাতৰি যুগুটোৱা সময়লৈকে অঞ্চলটোত পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰন হোৱা নাই ৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি