শেহতীয়া খবৰ
ৰাভা হাছং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ সাহায্যৰে পশু চিকিৎসা বিভাগৰ প্ৰশিক্ষণঃ আত্মসহায়ক গোটৰ মাজত গৰু, গাহৰি বিতৰণ  •  পুনৰ উত্তপ্ত মৰিয়নিঃ নাগালেণ্ড সীমান্তৰ পৰা অসম আৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পাছতে নগাই আঁৰিলে ফলক  •  পুনৰ উত্তপ্ত মৰিয়নিঃ নাগালেণ্ড সীমান্তৰ পৰা অসম আৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পাছতে নগাই আঁৰিলে ফলক  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ঢকুৱাখনাত প্ৰয়াত সংবাদসেৱী অনিৰ্বাণ বৰগোঁহাইৰ স্মৃতিচাৰণ সভা...  •  মিজোৰাম ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা প্ৰত্যাহাৰ অসম চৰকাৰৰ  •  মিজোৰাম ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা প্ৰত্যাহাৰ অসম চৰকাৰৰ  •  ভাৰতীয় হকী দলটোত দলিত খেলুৱৈ থকাৰ বাবেই পৰাস্ত হ'লঃ হকী খেলুৱৈৰ ঘৰৰ সন্মুখত আতচবাজী ফুটাই উল্লাখ তথাকথিত উচ্চ বৰ্ণৰ

ইউৰোত ৰনাল্ডোৰ ইতিহাসঃ লাভ কৰিলে বিশেষ বঁটা

ডিজিটেল ডেস্কঃ ইউৰো-২০২০ ত পৰ্তুগালৰ প্ৰদৰ্শন বৰ সন্তোষজনক নাছিল যদিও পৰ্তুগীজ উইংগাৰ ক্ৰিষ্টিয়ানো ৰ’নাল্ডোৱে লাভ কৰিছে গ’ল্ডেন বুট। যাৰ বাবে ৰ’নাল্ডোৰ অনুৰাগীসকলে সন্তুষ্টি প্ৰকাশ কৰিছে।

ক্লিক কৰি পঢ়কঃ ইটালীৰ পক্ষত খিতাপ, ইংলেণ্ডৰ মূৰত কলংকঃ ইউৰো-২০২০

ইউৰো-২০২০ৰ অন্তিম ‘১৬’ত বেলজিয়ামৰ বিৰুদ্ধে পৰাস্ত হৈ গ্ৰুপ পৰ্যায়ৰ পৰাই বাহিৰ হৈছিল পৰ্তুগাল। কিন্তু প্ৰতিযোগিতাৰ যিকেইখন খেলত ৰনাল্ডোৱে অংশগ্ৰহণ কৰিছিল আটাইকেইখন মেচতেই গ’ল কৰিবলৈ সক্ষম হৈছেল। হাংগেৰী আৰু ফ্ৰান্সৰ বিৰুদ্ধে ৰ’নাল্ডোৱে ২ টাকৈ গ’ল কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল।

ইয়াৰ উপৰিও ইউৰোৰ ইতিহাসত সৰ্ব্বোচ্ছ গ’ল দাতা হিচাপে বিবেচিত হৈছি ৰ’নাল্ডো। ইউৰোৰ ইতিহাসত ৰ’নাল্ডোৱে কৰিছে মুঠ ১৪ টা গ’ল।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি