শেহতীয়া খবৰ
এন আৰ চিক লৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আজি গুৰুত্বপূৰ্ণ শুনানি  •  বিহালীত বিদ্যুৎস্পৃষ্ট হৈ যুৱকৰ মৃত্যু  •  নগাঁৱত অবৈধ মাৰণাস্ত্ৰৰ উজান! ধিঙত সুৰাৰ আড্ডাত গুলীচালনাত এজন আহত  •  বাক্সাৰ বগামাটিত বন্যহস্তীৰ আক্ৰমণত ২জন আহত  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  ঘৰলৈ ওভতাৰ পথত অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ ৰেল ষ্টেশ্যনত অসমৰ যুৱকক হত্যা  •  গুৰুজনাৰ ৫৭০ সংখ্যাক আৱিৰ্ভাৱ তিথিত পুৱাৰে পৰা হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত ৰাজ্যৰ চৌদিশ  •  দুৰ্বল হংকঙৰ বিৰুদ্ধে ২৬ ৰানত ভাৰতৰ কষ্টকৰ জয়, আজি সমুখত পাকিস্তান  •  ভৰলুত ছুইফট ডিজায়াৰে মহতিয়ালে শিশুসহ ৮জনক

পুৱাই গুৱাহাটী শোধনাগাৰৰ সন্মুখত শ্ৰমিকৰ প্ৰতিবাদ

249

ডিজিটেল ডেস্কঃ আজি গুৱাহাটী শোধনাগাৰৰ ইউনাইটেড ৱৰ্কমেন ইউনিয়নে পুৱাই শোধনাগাৰৰ মুখ্যদ্বাৰত এক প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচী ৰূপায়ন কৰে। ৮ শতাধিক শ্ৰমিকে এই কাৰ্যসূচীত অংশ লয়। তেওঁলোকৰ প্ৰাপ্যৰ দাবীত শ্ৰমিকসকলে ধৰ্ণা প্ৰদান কৰে।

এই ধৰ্ণা কাৰ্যসূচীত অসম ইউনিয়ন তথা  এই আই চি চি টি ইউৰ ৰাজ্যিক সভাপতি বীৰেণ কলিতাকে ধৰি কেবাজনো শ্ৰমিক নেতাই অংশ লয়। উল্লেখযোগ্য যে, এটা শক্তি প্ৰকল্পৰ কাম হঠাৎ বন্ধ কৰি দিয়াত শ্ৰমিকসকল ক্ষোভিত হৈ পৰিছে। যাৰবাবে বহু শ্ৰমিক হঠাৎ কৰ্মহীন হৈ পৰে।

কোনো ব্যক্তিগত কোম্পানীৰ উচতনীত এই প্ৰকল্প বন্ধ ৰখাৰো অভিযোগ তোলে শ্ৰমিকসকলে। অচিৰেই এই প্ৰকল্পৰ কাম পুনৰ আৰম্ভ কৰিবলৈ শ্ৰমিকসকলে দাবী জনায়। অন্যথা ব্যাপক আন্দোলনৰ হুংকাৰ দিছে শ্ৰমিকসকলে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি