শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

পুৱাই গুৱাহাটী শোধনাগাৰৰ সন্মুখত শ্ৰমিকৰ প্ৰতিবাদ

261

ডিজিটেল ডেস্কঃ আজি গুৱাহাটী শোধনাগাৰৰ ইউনাইটেড ৱৰ্কমেন ইউনিয়নে পুৱাই শোধনাগাৰৰ মুখ্যদ্বাৰত এক প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচী ৰূপায়ন কৰে। ৮ শতাধিক শ্ৰমিকে এই কাৰ্যসূচীত অংশ লয়। তেওঁলোকৰ প্ৰাপ্যৰ দাবীত শ্ৰমিকসকলে ধৰ্ণা প্ৰদান কৰে।

এই ধৰ্ণা কাৰ্যসূচীত অসম ইউনিয়ন তথা  এই আই চি চি টি ইউৰ ৰাজ্যিক সভাপতি বীৰেণ কলিতাকে ধৰি কেবাজনো শ্ৰমিক নেতাই অংশ লয়। উল্লেখযোগ্য যে, এটা শক্তি প্ৰকল্পৰ কাম হঠাৎ বন্ধ কৰি দিয়াত শ্ৰমিকসকল ক্ষোভিত হৈ পৰিছে। যাৰবাবে বহু শ্ৰমিক হঠাৎ কৰ্মহীন হৈ পৰে।

কোনো ব্যক্তিগত কোম্পানীৰ উচতনীত এই প্ৰকল্প বন্ধ ৰখাৰো অভিযোগ তোলে শ্ৰমিকসকলে। অচিৰেই এই প্ৰকল্পৰ কাম পুনৰ আৰম্ভ কৰিবলৈ শ্ৰমিকসকলে দাবী জনায়। অন্যথা ব্যাপক আন্দোলনৰ হুংকাৰ দিছে শ্ৰমিকসকলে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি