শেহতীয়া খবৰ
শোণিতপুৰত প্ৰথম পৰ্যায়ৰ পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ চূড়ান্ত প্রাৰ্থীৰ তালিকা প্ৰকাশ  •  জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা  •  এন ই কে এছ চিৰ কোম্পানীৰ নামত ভুৱা ব্যৱসায় কৰি আৰক্ষীৰ জালত চৌকত আলী  •  মানকাচৰত নিৰ্বাচনী বতাহ, দলীয় বিসম্বাদ আৰু দল বাগৰা ৰাজনীতিৰ মাজতে শক্তিশালী নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী  •  নগাঁৱত হঠাৎ পোষ্টাৰৰ পৰা হেৰাইছে ৰাজেন গোঁহাইৰ ফটো!  •  ৰাজকুমাৰ আৰু যতীন য’ত, ১০ টকাতেই বিধে বিধে টেঙাৰ জুতি ত’ত...

পুৱাই গুৱাহাটী শোধনাগাৰৰ সন্মুখত শ্ৰমিকৰ প্ৰতিবাদ

255

ডিজিটেল ডেস্কঃ আজি গুৱাহাটী শোধনাগাৰৰ ইউনাইটেড ৱৰ্কমেন ইউনিয়নে পুৱাই শোধনাগাৰৰ মুখ্যদ্বাৰত এক প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচী ৰূপায়ন কৰে। ৮ শতাধিক শ্ৰমিকে এই কাৰ্যসূচীত অংশ লয়। তেওঁলোকৰ প্ৰাপ্যৰ দাবীত শ্ৰমিকসকলে ধৰ্ণা প্ৰদান কৰে।

এই ধৰ্ণা কাৰ্যসূচীত অসম ইউনিয়ন তথা  এই আই চি চি টি ইউৰ ৰাজ্যিক সভাপতি বীৰেণ কলিতাকে ধৰি কেবাজনো শ্ৰমিক নেতাই অংশ লয়। উল্লেখযোগ্য যে, এটা শক্তি প্ৰকল্পৰ কাম হঠাৎ বন্ধ কৰি দিয়াত শ্ৰমিকসকল ক্ষোভিত হৈ পৰিছে। যাৰবাবে বহু শ্ৰমিক হঠাৎ কৰ্মহীন হৈ পৰে।

কোনো ব্যক্তিগত কোম্পানীৰ উচতনীত এই প্ৰকল্প বন্ধ ৰখাৰো অভিযোগ তোলে শ্ৰমিকসকলে। অচিৰেই এই প্ৰকল্পৰ কাম পুনৰ আৰম্ভ কৰিবলৈ শ্ৰমিকসকলে দাবী জনায়। অন্যথা ব্যাপক আন্দোলনৰ হুংকাৰ দিছে শ্ৰমিকসকলে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি