শেহতীয়া খবৰ
নগাঁৱত অবৈধ মাৰণাস্ত্ৰৰ উজান! ধিঙত সুৰাৰ আড্ডাত গুলীচালনাত এজন আহত  •  বাক্সাৰ বগামাটিত বন্যহস্তীৰ আক্ৰমণত ২জন আহত  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  ঘৰলৈ ওভতাৰ পথত অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ ৰেল ষ্টেশ্যনত অসমৰ যুৱকক হত্যা  •  গুৰুজনাৰ ৫৭০ সংখ্যাক আৱিৰ্ভাৱ তিথিত পুৱাৰে পৰা হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত ৰাজ্যৰ চৌদিশ  •  দুৰ্বল হংকঙৰ বিৰুদ্ধে ২৬ ৰানত ভাৰতৰ কষ্টকৰ জয়, আজি সমুখত পাকিস্তান  •  ভৰলুত ছুইফট ডিজায়াৰে মহতিয়ালে শিশুসহ ৮জনক  •  তিতাবৰত মাতৃক ঘপিয়াই হত্যা সুৰামত্ত পুত্ৰৰ  •  ত্ৰিপুৰাত আগতীয়া পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনত বিজেপিৰ বৃহৎ সাফল্য

টৰেন্ট’ ইন্টাৰনেচনেল ফিল্ম ফেষ্টিভেললৈ নিৰ্বাচিত ৰীমাৰ ‘দ্য বুলবুল কেন ছিং’

403

ডিজিটেল ডেস্কঃ সুক্ষ্ম অনুভূতিবোৰ বুটলি নিৰ্মাণ কৰা ‘ভিলেইজ ৰকষ্টাৰ্ছ’ ছবিখনৰ বাবে আন্তৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ছবিজগতত এটি চিনাকি নাম হৈ পৰিছিল ৰীমা দাস। দেশ-বিদেশৰ বিভিন্ন ছবি মহোৎসৱত এই ছবিখন প্ৰদৰ্শিত হোৱাৰ লগতে আজুৰি আনিছিল বহু পুৰষ্কাৰ।

ৰাষ্ট্ৰীয়-আন্তৰাষ্ট্ৰীয় প্ৰেক্ষাপটত ‘ভিলেইজ ৰকষ্টাৰ্ছ’ৰ অভূতপূৰ্ব সফলতাৰ পাছতে এইবাৰ টৰেন্ট’ ইন্টাৰনেচনেল ফিল্ম ফেষ্টিভেললৈ নিৰ্বাচিত হৈছে ৰীমা দাস। তেওঁৰ শেহতীয়া ছবি ‘দ্য বুলবুল কেন ছিং’ নিৰ্বাচিত এই মহোৎসৱলৈ।

ছবিখনৰ নামক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত বহু বিৰ্তকৰ সৃষ্টি হৈছিল যদিও, ছবিখনে আন্তৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ত সফল হ’ব বুলি আশাবাদী ৰীমা দাস। উল্লেখযোগ্য যে, সম্পূণ গ্ৰাম্য পটভূমিত নিৰ্মাণ কৰা ভিলেইজ ৰকষ্টাৰ্ছ ছবিখনে ‘৬৫ সংখ্যক নেচনেল ফিল্ম এৱাৰ্ড’ত শ্ৰেষ্ঠ ছবিৰ লগতে আন তিনিটা শিতানত পুৰষ্কাৰ লাভ কৰিছিল ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি