শেহতীয়া খবৰ
হিন্দু বাংলাদেশীক নাগৰিকত্ব প্ৰদানৰ বিৰোধিতাত কঁপিল শিৱসাগৰ  •  ২৭ জানুৱাৰীত ১২ ঘণ্টাৰ বাবে ৰাজ্য অচল কৰিব ৭০ সংগঠনে!  •  ২৭ জানুৱাৰীত ১২ ঘণ্টাৰ বাবে ৰাজ্য অচল কৰিব ৭০ সংগঠনে!  •  বিধানসভাত বিৰোধী আসনত বহিবলৈ অধ্যক্ষক পত্ৰ অগপৰ  •  বিধানসভাত বিৰোধী আসনত বহিবলৈ অধ্যক্ষক পত্ৰ অগপৰ  •  বিশ্বনাথ জিলাৰ নতুন উপায়ুক্ত পৱিত্ৰ ৰাম খাউণ্ডৰ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ  •  শিৱসাগৰ জিলাৰ উপায়ুক্ত হিচাপে ডঃএছ লক্ষ্মণৰ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ  •  নুমলীগড়ৰ ৩৯নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত অচিনাক্ত গাড়ীৰ খুন্দাত নাহৰফুটুকীৰ মৃত্যু  •  বিজেপিৰ দল আৰু চৰকাৰৰ সুমতি কামনাৰে কংগ্ৰেছৰ ভাগৱত পাঠ  •  গোৱালপাৰাত ৰাভা হাছং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনত সৰ্বমুঠ ৬৫:৮১% ভোট গ্ৰহণ

টৰেন্ট’ ইন্টাৰনেচনেল ফিল্ম ফেষ্টিভেললৈ নিৰ্বাচিত ৰীমাৰ ‘দ্য বুলবুল কেন ছিং’

468

ডিজিটেল ডেস্কঃ সুক্ষ্ম অনুভূতিবোৰ বুটলি নিৰ্মাণ কৰা ‘ভিলেইজ ৰকষ্টাৰ্ছ’ ছবিখনৰ বাবে আন্তৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ছবিজগতত এটি চিনাকি নাম হৈ পৰিছিল ৰীমা দাস। দেশ-বিদেশৰ বিভিন্ন ছবি মহোৎসৱত এই ছবিখন প্ৰদৰ্শিত হোৱাৰ লগতে আজুৰি আনিছিল বহু পুৰষ্কাৰ।

ৰাষ্ট্ৰীয়-আন্তৰাষ্ট্ৰীয় প্ৰেক্ষাপটত ‘ভিলেইজ ৰকষ্টাৰ্ছ’ৰ অভূতপূৰ্ব সফলতাৰ পাছতে এইবাৰ টৰেন্ট’ ইন্টাৰনেচনেল ফিল্ম ফেষ্টিভেললৈ নিৰ্বাচিত হৈছে ৰীমা দাস। তেওঁৰ শেহতীয়া ছবি ‘দ্য বুলবুল কেন ছিং’ নিৰ্বাচিত এই মহোৎসৱলৈ।

ছবিখনৰ নামক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত বহু বিৰ্তকৰ সৃষ্টি হৈছিল যদিও, ছবিখনে আন্তৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ত সফল হ’ব বুলি আশাবাদী ৰীমা দাস। উল্লেখযোগ্য যে, সম্পূণ গ্ৰাম্য পটভূমিত নিৰ্মাণ কৰা ভিলেইজ ৰকষ্টাৰ্ছ ছবিখনে ‘৬৫ সংখ্যক নেচনেল ফিল্ম এৱাৰ্ড’ত শ্ৰেষ্ঠ ছবিৰ লগতে আন তিনিটা শিতানত পুৰষ্কাৰ লাভ কৰিছিল ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি