শেহতীয়া খবৰ
মহানগৰীৰ চানমাৰিত প্ৰাচী 'ছুইটছ'ত উত্তপ্ত পৰিস্থিতি  •  এন আৰ চিঃ আকৌ মইমতালিৰে মমতাৰ ভিত্তিহীন বিস্ফোৰণ, হ’ব নেকি এইবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী?  •  এন আৰ চিঃ আকৌ মইমতালিৰে মমতাৰ ভিত্তিহীন বিস্ফোৰণ, হ’ব নেকি এইবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী?  •  কিয় নোহোৱা হ'ল 'জন গণ মন'ত উত্তৰ-পূবৰ অংশ?  •  কিয় নোহোৱা হ'ল 'জন গণ মন'ত উত্তৰ-পূবৰ অংশ?  •  ইটালীত দলং খহি ৩০ জনৰ মৃত্যু  •  স্বাধীনতা দিৱসৰ প্ৰাকসন্ধ্যা দেশবাসীক সম্বোধন ৰাষ্ট্ৰপতিৰ  •  সাঁচিপতীয়া শিল্পী হৰিনাৰায়ণ কোঁৱৰলৈ চৰকাৰী স্বীকৃতি, উৎফুল্লিত বটদ্ৰৱাবাসী  •  নিৰীহ লোকক সেনাই অত্যাচাৰ চলোৱাৰ অভিযোগত উত্তপ্ত ওদালগুৰি  •  ১৫ আগষ্ট আহে, স্বাধীনতাহে নাহে...

মোদীৰ ঘনিষ্ঠ গুৰুমূৰ্তিক আৰ বি আইত নিযুক্তি

245

ডিজিটেল ডেস্কঃ ৰিজাৰ্ভ বেংক অৱ ইণ্ডিয়াৰ অন্যতম সঞ্চালক মণ্ডলী ৰূপে নিযুক্তি দিয়া হৈছে এছ গুৰুমূৰ্তিক। মোদীৰ ঘনিষ্ঠ ৰূপে পৰিচিত গুৰুমূৰ্তি অংশকালীন হিচাপে এই নিযুক্তি দিয়া হৈছে।

২০২০চনলৈ তেওঁ এই পদত থাকিব। ২০১৬চনত মোদী চৰকাৰে যিবোৰ বিমুদ্ৰাকৰণ প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ কৰিছিল সেই প্ৰক্ৰিয়াত সমৰ্থন আৰু পৰামৰ্শ দিয়াসকলৰ ভিতৰত আছিল গুৰুমূৰ্তিও অন্যতম।

উল্লেখযোগ্য যে, আৰ বি আই সঞ্চালনা সমিতিত ২০জন সঞ্চালক থাকে। বিভিন্ন ক্ষেত্ৰৰ ব্যক্তিক এই  পদত নিযুক্তি দিয়া হয়।

এজন চাৰ্টাড একাউনটেণ্ট কৰ্ম জীৱন আৰম্ভ কৰা গুৰুমূৰ্তিক যোগ্যতা ভিত্তিত নিযুক্তি দিয়া হৈছে বুলি চৰকাৰী সূত্ৰত কোৱা হৈছে। গুৰুমূৰ্তিৰ লগতে এই সমিতি মোদী চৰকাৰে সঞ্চালকৰূপে দিছে সতীশ মাৰাঠীক।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি