শেহতীয়া খবৰ
হিন্দু বাংলাদেশীক নাগৰিকত্ব প্ৰদানৰ বিৰোধিতাত কঁপিল শিৱসাগৰ  •  ২৭ জানুৱাৰীত ১২ ঘণ্টাৰ বাবে ৰাজ্য অচল কৰিব ৭০ সংগঠনে!  •  ২৭ জানুৱাৰীত ১২ ঘণ্টাৰ বাবে ৰাজ্য অচল কৰিব ৭০ সংগঠনে!  •  বিধানসভাত বিৰোধী আসনত বহিবলৈ অধ্যক্ষক পত্ৰ অগপৰ  •  বিধানসভাত বিৰোধী আসনত বহিবলৈ অধ্যক্ষক পত্ৰ অগপৰ  •  বিশ্বনাথ জিলাৰ নতুন উপায়ুক্ত পৱিত্ৰ ৰাম খাউণ্ডৰ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ  •  শিৱসাগৰ জিলাৰ উপায়ুক্ত হিচাপে ডঃএছ লক্ষ্মণৰ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ  •  নুমলীগড়ৰ ৩৯নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত অচিনাক্ত গাড়ীৰ খুন্দাত নাহৰফুটুকীৰ মৃত্যু  •  বিজেপিৰ দল আৰু চৰকাৰৰ সুমতি কামনাৰে কংগ্ৰেছৰ ভাগৱত পাঠ  •  গোৱালপাৰাত ৰাভা হাছং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনত সৰ্বমুঠ ৬৫:৮১% ভোট গ্ৰহণ

৯ নাবালিকা ধৰ্ষণকাৰীক ফাচী!

800

ডিজিটেল ডেস্কঃ অৱশেষত অৱসান ঘটিল পাকিস্তানৰ চিৰিয়েল কিলাৰ ইমৰাণ আলীৰ দুস্কৰ্মৰ। বুধবাৰে পুৱা ৫.৩০ বজাত লাহোৰৰ লখপত কাৰাগাৰত ইমৰাণ আলীক ফাচী প্ৰদান কৰা হয়।

ইমৰাণৰ ফাচী প্ৰদানৰ সময়ত উপস্থিত থাকে লখপত কাৰাগাৰ দণ্ডাধীশ আদিল স্বৰৱৰ আৰু ইমৰাণে ধৰ্ষণ কৰি হত্যা কৰা নাবালিকা জয়নাবৰ পিতৃ মহম্মদ আমীন।

৯ গৰাকী নাবালিকাক অপহৰণ কৰি ধৰ্ষণৰ পিছত হত্যা কৰাৰ অভিযোগত ফ্ৰেব্ৰুৱাৰী মাহত আদালতে ইমৰাণৰ মৃত্যুৰ শাস্তি ঘোষণা কৰিছিল। উল্লেখ্য যে, ইমাৰণে জয়নাল আলী নামৰ এগৰাকী ৭ বছৰীয়া নাবালিকা সহ মুঠ ৯ গৰাকী নাবালিকাক ধৰ্ষণ কৰি হত্যা কৰে।

আদালতে ইমৰাণৰ বিৰুদ্ধে ৪টাকৈ গোচৰ ৰুজু কৰি অৱশেষত শাস্তি হিচাপে ফাচীৰ ঘোষণা কৰে। আনহাতে বুধবাৰে ইমাৰণৰ ফাচী প্ৰদানৰ পূৰ্বে মঙলবাৰে ইমৰাণ আৰু পৰিয়ালৰ মাজত ৪৫ মিনিট সময় বাৰ্তালাপৰ ব্যৱস্থা কৰি দিছিল আদালতে।

পাকিস্তানৰ এক স্থানীয় সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি ইমৰাণৰ ফাচীৰ সময়ত কাৰাগাৰৰ বাহিৰত ইমৰাণৗৰ ভাতৃ আৰু দুই বন্ধুৱে এখন এম্বুলেঞ্চৰে সৈতে অপেক্ষা কৰি আছিল।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি