শেহতীয়া খবৰ
শোণিতপুৰত প্ৰথম পৰ্যায়ৰ পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ চূড়ান্ত প্রাৰ্থীৰ তালিকা প্ৰকাশ  •  জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা  •  এন ই কে এছ চিৰ কোম্পানীৰ নামত ভুৱা ব্যৱসায় কৰি আৰক্ষীৰ জালত চৌকত আলী  •  মানকাচৰত নিৰ্বাচনী বতাহ, দলীয় বিসম্বাদ আৰু দল বাগৰা ৰাজনীতিৰ মাজতে শক্তিশালী নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী  •  নগাঁৱত হঠাৎ পোষ্টাৰৰ পৰা হেৰাইছে ৰাজেন গোঁহাইৰ ফটো!  •  ৰাজকুমাৰ আৰু যতীন য’ত, ১০ টকাতেই বিধে বিধে টেঙাৰ জুতি ত’ত...

নতুন ৰবটেৰে ‘বাহুবলী’ক পিছ পেলাবলৈ সাজু ৰজনীকান্ত

1,166

ডিজিটেল ডেস্কঃ হলীউডকো পিছ পেলাই অচিৰেই ছবিঘৰলৈ আহিব’ দক্ষিণৰ ছুপাৰষ্টাৰ ৰজনীকান্তৰ ‘ৰবট ২.০’। যোৱা দুবছৰ ধৰি চৰ্চাত থকা ছবিখনত দক্ষিণৰ ছুপাৰষ্টাৰ ৰজনীকান্ত আৰু অক্ষয় কুমাৰে কৰিছে দুৰ্দান্ত অভিনয়।

হলীউডতকৈও অত্যাধুনিক প্ৰযুক্তি ব্যৱহাৰ হোৱা ছবিখনত কেৱল ভি এফ এক্সতে খৰছ কৰা হৈছে ৭৫ মিলিয়ন ডলাৰ। বৃহস্পতিবাৰে বহু অপেক্ষিত ছবিখনৰ ১.৫ মিনিট জোৰা ট্ৰেইলাৰ মুক্তি দিয়া হয়।

কিছুদিনৰ পৰা ছবিখনৰ পষ্টাৰ ছচিয়েল মিডিয়াত আপলোড কৰি আহিছে অভিনেতা অক্ষয় কুমাৰে। এক টুইটৰ জৰিয়তে অভিনেতাজনে জনায় যে ‘ছবিখনত ৩০০০ হাজাৰৰো অধিক কাৰিকৰী বিশেষজ্ঞই কাম কৰিছে। লগতে এখন হলীউডৰ ছবিত ব্যৱহাৰ কৰা কাৰিকৰী কৌশলতকৈ অত্যাধুনিক কৌশল অৱলম্বন কৰা হৈছে বুলি জনায় অভিনেতাগৰাকীয়ে।

উল্লেখ্য যে, বাহুবলীকো অতিক্ৰম কৰা শংকৰ পৰিচালিত এই ছবিখনৰ বাজেট হৈছে ৫৫০ কোটি। দেশৰ সবাতোকৈ ব্যয়বহুল ছবিখনত অভিনয়ৰ বাবদ অক্ষয় কুমাৰৰ মাননি ৪৫ কোটি টকা। ছবিখনত অসমৰ সু-সন্তান তথা অভিনয়ৰে আন্তৰ্জাতিক ক্ষেত্ৰখনত বিশেষ স্থান দখল কৰিবলৈ সমৰ্থ হোৱা আদিল হুছেইনেও এটি চৰিত্ৰ ৰূপায়ণ কৰিছে।

খবৰ অনুসৰি এই ছবিখনৰ এটা বিশেষ দৃশ্যৰ দৃশ্যগ্ৰহণত খৰছ কৰা হৈছে ২০ কোটি টকা। দেশ-বিদেশৰ কোটি কোটি অনুৰাগীয়ে অপেক্ষা কৰি থকা এই ছবিখনৰ মুক্তিৰ দিন ঠিক হোৱা নাই যদিও ইয়াৰ সৈতে জড়িতসকলে দাবী কৰিছে যে এই ছবিখন উপভোগ কৰাৰ পাছত দৰ্শকে ‘বাহুবলী’ৰ সোৱাদো পাহৰি পেলাব।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি