শেহতীয়া খবৰ
মহানগৰীৰ চানমাৰিত প্ৰাচী 'ছুইটছ'ত উত্তপ্ত পৰিস্থিতি  •  এন আৰ চিঃ আকৌ মইমতালিৰে মমতাৰ ভিত্তিহীন বিস্ফোৰণ, হ’ব নেকি এইবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী?  •  এন আৰ চিঃ আকৌ মইমতালিৰে মমতাৰ ভিত্তিহীন বিস্ফোৰণ, হ’ব নেকি এইবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী?  •  কিয় নোহোৱা হ'ল 'জন গণ মন'ত উত্তৰ-পূবৰ অংশ?  •  কিয় নোহোৱা হ'ল 'জন গণ মন'ত উত্তৰ-পূবৰ অংশ?  •  ইটালীত দলং খহি ৩০ জনৰ মৃত্যু  •  স্বাধীনতা দিৱসৰ প্ৰাকসন্ধ্যা দেশবাসীক সম্বোধন ৰাষ্ট্ৰপতিৰ  •  সাঁচিপতীয়া শিল্পী হৰিনাৰায়ণ কোঁৱৰলৈ চৰকাৰী স্বীকৃতি, উৎফুল্লিত বটদ্ৰৱাবাসী  •  নিৰীহ লোকক সেনাই অত্যাচাৰ চলোৱাৰ অভিযোগত উত্তপ্ত ওদালগুৰি  •  ১৫ আগষ্ট আহে, স্বাধীনতাহে নাহে...

ৰাজীৱ গান্ধীৰ হত্যাৰে জড়িত অপৰাধীক মুকলি কৰি দিবলৈ অসন্মত কেন্দ্ৰ

441

ডিজিটেল  ডেস্কঃ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ৰাজীৱ গান্ধীৰ হত্যাৰে জড়িত ৭জন কাৰাবন্দীক মুকলি কৰি দিবলৈ অসন্মত হৈছে কেন্দ্ৰ চৰকাৰ।

তামিলনাডু চৰকাৰে এই সন্দৰ্ভত প্ৰেৰণ কৰা প্ৰস্তাৱ অস্বীকাৰ কৰি উচ্চতম ন্যায়ালয়ক এই কথা জনাইছে কেন্দ্ৰই।

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে জনায় যে, এনে এক অপৰাধৰ সৈতে জড়িত অপৰাধীক মুকলি কৰি দিব পৰা নাযাব। আইনে এনে সিদ্ধান্ত ল’বলৈ অনুমতি নিদিয়ে বুলি উল্লেখ কৰি তামিলনাডু চৰকাৰৰ প্ৰস্তাৱক নুই কৰিলে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে।

ৰাজীৱ গান্ধীৰ হত্যাৰ সৈতে জড়িত অপৰাধী কেইজনক মুকলি কৰি দিবলৈ তামিলনাডু চৰকাৰে চলিত বৰ্ষৰ ১৮ এপ্ৰিলত প্ৰস্তাৱ প্ৰেৰণ কৰিছিল।

সেই প্ৰস্তাৱ প্ৰেৰণ কৰিছিল কেন্দ্ৰলৈ। উচ্চতম ন্যায়ালয় পাইছিলগৈ এই বিষয়টো। এখন খণ্ড বিচাৰপীঠে এই কথা জনাইছিল যে, কেন্দ্ৰৰ সহমতৰ অবিহনে অপৰাধীক মুকলি কৰি দিব পৰা নাযাব।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি