শেহতীয়া খবৰ
ধূপধৰাৰ ধানবৰীত বাঁহৰ সাঁকোৰ পৰা পৰি মৃত্যু এজনৰ  •  লালুকত অভিৰুচি শিল্পী সৈনিকৰ নাট কৰ্মশালা সম্পন্ন  •  ধূপধৰাত দ্বিতীয় বাৰ্ষিক বায়খো উৎসৱ উদযাপন, জলন্ত অঙঠাৰ ওপৰত নৃত্য প্ৰদৰ্শন  •  সুদুৰ ম্যানমাৰৰ পৰা আহি অসমৰ জোঁৱাই হ'ল অবৈধ ৰোহিংগা, আদালত চৌহদত বিষ্ফোৰক স্বীকাৰোক্তি, VIDEO  •  ধূপধৰাত কবৰ খান্দি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিলে শিশুৰ মৃতদেহ, পানীত পৰি মৃত্যু হোৱাৰ পিছত জনোৱা নাছিল আৰক্ষীক  •  কাৰ আশীৰ্বাদত বৰাকত চলিছে অবৈধ সাৰৰ চিণ্ডিকেট, আৰক্ষীৰ অভিযানত শুকুৰবাৰে নিশা জব্দ ২৮ খন সাৰভৰ্তি ট্ৰাক  •  বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত ৰাইজে কৰায়ত্ত কৰিলে ডকাইত, VIDEO  •  গৰৈমাৰীত আছুৰ বন্যাৰ্তৰ মাজত খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ  •  দক্ষিণ কামৰূপত হ্ৰাস পাইছে ব্ৰহ্মপুত্ৰ-কলহীৰ জলপৃষ্ঠঃ একাংশ উভতিছে নিজা ঘৰলৈ, অধিকাংশ দুৰ্গত এতিয়াও গৰু-ছাগলীৰ সৈতে আশ্ৰয় শিবিৰ, ওখ-ভেটিত  •  ওদালগুৰিত ২১৯ কৃৰ্তী শিক্ষাৰ্থীক আছুৰ অভিনন্দনঃ বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যাৰূপে ঘোষণাৰ দাবী, অসমত শিক্ষাৰ নামত ৰাজনীতি-ব্যৱসায় চলোৱাৰো অভিযোগ সংগঠনটোৰ

নিৰ্বাচন আয়োগৰ ব্ৰেণ্ড এম্বেছাদৰ ৰাহুল দ্ৰাবিড়েই দিবলৈ নাপায় ভোট! কিয়…

920

ডিজিটেল ডেস্কঃ প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ ৰাহুল দ্ৰাবিড়ৰ নাম নাই ভোটাৰ লিষ্টত। অথচ নিৰ্বাচন আয়োগৰ কৰ্ণাটকৰ ব্ৰেণ্ড এম্বেছাদৰ এইগৰাকী প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ। সেহেয়ে দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচনত ভোটদান কৰিব নোৱাৰিব খোদ ব্ৰেণ্ড এম্বেছাদৰ ৰাহুল দ্ৰাবিড়ে। কৰ্ণাটকৰ নিৰ্বাচনী বিষয়াই এই কথা সদৰি কৰিছে।

প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰগৰাকী বাংগালুৰুৰ। ১৮ এপ্ৰিলত অনুষ্ঠিত হ’ব তাত নিৰ্বাচন। কৰ্ণাটকৰ মুখ্য নিৰ্বাচনী বিষয়া সঞ্জীৱ কুমাৰে এই সন্দৰ্ভত জানিবলৈ দিয়া মতে, ঘৰ সলনি কৰিছিল প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ গৰাকীয়ে। কিন্তু ঘৰ সলনিৰ পাছত নতুন ঠিকনাৰে ভোটাৰ লিষ্টত নাম অন্তৰ্ভূক্ত কৰিবলৈ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ নকৰাৰ বাবেই আজি এই পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হৈছে।

উল্লেখ্য যে, ৰাহুল দ্ৰাবিড়ৰ পিতৃ গৃহত থকা বাকী সকলৰ নাম ভোটাৰ লিষ্টত আছে যদিও তেওঁৰ নাম ঠিকনা সলনি হোৱাৰ বাবেই লিষ্টৰ পৰা আতৰিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি