শেহতীয়া খবৰ
অভয়াপুৰীৰ সু-চিকিৎসক ডাঃ উমেশ চন্দ্ৰ দাসৰ দেহাৱসান  •  পুলৱামা বিস্ফোৰণঃ এটা মেছেজৰ বাবেই ৰক্ষা পৰিল এগৰাকী জোৱানৰ প্ৰাণ...  •  ইম্ফলত আই ই ডি বিস্ফোৰণত জড়িত ৪ উগ্ৰপন্থীক গ্ৰেপ্তাৰ  •  পুলৱামাৰ শ্বহীদ জোৱানৰ পৰিয়াললৈ পশ্চিম বংগ চৰকাৰৰ ৫ লাখ টকাৰ সাহায্য  •  'বৰ্তমানৰ ভ্ৰাম্যমাণ থিয়েটাৰ জালমুৰি আৰু ফাষ্টফুডৰ নিচিনা'  •  পাক সেনাৰ যুদ্ধ বিৰতি উলংঘন, জম্মু-কাশ্মীৰৰ নৌচেৰা চেক্টৰত ধাৰাসাৰ গুলিবৰ্ষণ  •  হঠাৎ ওদালগুৰিত কিয় কোব্ৰা-সেনাক নিয়োগ কৰিব আৰক্ষীয়ে?  •  মুম্বাইৰ এন আই এ টীমৰ জালত ৱাণ্টেড কালিয়া...  •  পথ কেনি  •  বিশ্বকাপত পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে বেট-বলৰ যুঁজত নামিবনে ভাৰত?

মোদীক ভ্ৰষ্ট নেতা আখ্যাৰে মোদীৰ বিৰুদ্ধে দুৰ্নীতিৰ তদন্ত দাবী ৰাহুল গান্ধীৰ

74

ডিজিটেল ডেস্কঃ ৰাফেল চুক্তিক লৈ বৃহস্পতিবাৰে কংগ্ৰেছ অধ্যক্ষ ৰাহুল গান্ধীয়ে দিল্লীত এখন সংবাদমেল আয়োজন কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীক আক্ৰমণৰ লক্ষ্য কৰি লয়৷

সংবাদ মেলত ৰাহুল গান্ধীয়ে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীক এগৰাকী ভ্ৰষ্ট নেতা আখ্যা দি তেওঁ কেৱল অনিল আম্বানীৰ হৈ কাম কৰি থকা বুলিও গুৰুতৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰে৷ লগতে তেওঁ কয় যে যদি দুৰ্নীতিকাৰীৰ বিৰুদ্ধে তদন্ত কৰা হয় তেন্তে এই তদন্তৰ পৰা প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ নামো বাদ পৰা অনুচিত৷

ৰাহুল গান্ধীয়ে সংবাদ মাধ্যমৰ সন্মুখত দাবী উত্থাপন কৰি কয় যে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ দুৰ্নীতিৰ কথা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ফ্ৰান্স বায়ু সেনা সংস্থা ডজাল্ট এবিয়েছনেও স্বীকাৰ কৰিছে৷ আনফালে, কংগ্ৰেছ অধ্যক্ষগৰাকীয়ে নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে অনিল আম্বানীক ৩০ হাজাৰ কোটি টকাৰ ঋণ ৰেহাই দিয়া বুলিও অভিযোগ কৰে৷

সংবাদ মেলত ৰাহুল গান্ধীয়ে সুৰক্ষা মন্ত্ৰী নিৰ্মলা চিদাম্বৰমৰ ফ্ৰান্স ভ্ৰমণক লৈও মন্তব্য কৰে৷ তেওঁ কয় যে নিৰ্মলা চিদাম্বৰমৰ ফ্ৰান্স ভ্ৰমণ কোনো দেশ বিষয়ক কাৰণত হোৱা নাই৷ তেওণ ব্যক্তিগত স্বাৰ্থতহে এই ভ্ৰমণ কৰিছে৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি