শেহতীয়া খবৰ
আজি শিল্পী দিৱস, ৰূপকোঁৱৰক সোঁৱৰি ৰাজ্যৰ ভিন্ন প্ৰান্তত বৰ্ণাঢ্য কাৰ্যসূচী  •  আজিৰে পৰা আৰম্ভ ঐতিহাসিক জোনবিল মেলা  •  নুমলীগড় শোধনাগাৰলৈ কেন্দ্ৰৰ ২২,৫৯৪ কোটি  •  নুমলীগড় শোধনাগাৰলৈ কেন্দ্ৰৰ ২২,৫৯৪ কোটি  •  মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ভ্ৰমণক লৈ দৰঙত আজি অসম জাতীয়তাবাদী যুৱ ছাত্ৰ পৰিষদৰৰ ক’লা দিৱস ঘোষণা  •  মেঘালয়ৰ কয়লা খনিত আৱদ্ধ এজন শ্ৰমিকৰ মৃতদেহৰ সন্ধান  •  বিজেপি নেতা আটক, বিক্ৰীৰ বাবে আনিছিল বৃহৎ পৰিমানৰ অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ...  •  তেজপুৰত জাতিধ্বংসী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে জুবিন গাৰ্গৰ বজ্ৰনীনাদ প্ৰতিবাদ  •  তেজপুৰত জাতিধ্বংসী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে জুবিন গাৰ্গৰ বজ্ৰনীনাদ প্ৰতিবাদ  •  বোকাখাতত ভয়ংকৰ দুৰ্ঘটনা, নিহত ট্ৰেক্টৰ চালক

ৰাভা হাছং পৰিষদৰ নিৰ্বাচন, মনোনয়ন পত্ৰ দাখিল ৫১ প্ৰাৰ্থীৰ …

367

ডিজিটেল সংবাদ, কৃষ্ণাইঃ অহা ২১ জানুৱাৰীত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া ৰাভা হাছং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ সাধাৰণ নিৰ্বাচনৰ শুকুৰবাৰে মনোয়ন পত্ৰ দাখিলৰ অন্তিমটো দিন ৷ ৰাভা হাছং পৰিষদৰ সৰ্বমুঠ ৩৬ টা পৰিষদীয় সমষ্টিৰ ভিতৰত গোৱালপাৰা জিলাত ২০ টা পৰিষদীয় সমষ্টিত আজি ৫১ গৰাকী প্ৰাৰ্থীয়ে মনোনয়ন পত্ৰ দাখিল কৰে ৷

ইয়াৰে ৰাভা হাছং যৌথ সংগ্ৰাম সমিতিৰ ১৮ গৰাকী প্ৰাৰ্থী, কংগ্ৰেছৰ ১৮ গৰাকী, বিজেপিৰ ২ গৰাকী, অগপৰ ২ গৰাকী আৰু নিৰ্দলীয় ১১ গৰাকী প্ৰাৰ্থীয়ে মনোনয়ন পত্ৰ দাখিল কৰে ৷ অহা ২১ জানুৱাৰীত বেলট পেপাৰ পদ্ধতিৰে নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হোৱাৰ বিপৰীতে ২৮ জানুৱাৰীত নিৰ্বাচনৰ গগণা তথা ফলাফল ঘোষণা কৰিব নিৰ্বাচন আয়োগে ৷

উল্লেখ্য যে, গোৱালপাৰা জিলাত ৩৯১ খন গাওঁক সামৰি লোৱা ৰাভা হাছং এলেকাত মুঠ ২০ টা সমষ্টিত ভোটাৰৰ সংখ্যা ২,২১,২৩৪ গৰাকী ৷ ইয়াৰে মুঠ পুৰুষৰ সংখ্যা ১,০৯,৮৯৬, মহিলাৰ ১,১১,৩৩০ আৰু তৃতীয় লিংগ ৮ গৰাকী ভোটাৰ ৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি