শেহতীয়া খবৰ
ডিমা হাছাও স্বায়ত্ত শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনৰ ভোটগণনা, UPDATES  •  মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ভাষণত জাতি-মাটি-ভেটি শ্ল'গানৰ পৰা হেৰাল জাতি  •  শ্ৰীশ্ৰী শঙ্কৰদেৱ মহাবিদ্যালয়ত অনুষ্ঠিত হ'ব ৰূপালী জয়ন্তী সমাৰোহ  •  কিমান সুৰক্ষিত ইভিএম? ছাইবাৰ বিশেষজ্ঞৰ দাবী- ২০১৪ত হেক হৈছিল ইভিএম  •  কংগ্ৰেছী বাহিনীৰ হাতত প্ৰহৃত প্ৰাক্তন সৈনিক, বিজেপিৰ প্ৰশ্ন- সাধাৰণ মানুহৰ সুৰক্ষা ক’ত  •  এইবাৰ প্ৰৱাসী ভাৰতীয়ৰ বাবে মোডীৰ তীৰ্থ যাত্ৰা যোজনা  •  সাম্প্ৰদায়িক মন্তব্য দিয়াৰ অভিযোগত হিমন্তৰ বিৰুদ্ধে এজাহাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত পুৰণিগুদামত জোঁৰ সমদল  •  জম্মু-কাশ্মীৰত সেনা-আৰক্ষীৰে সংঘৰ্ষত নিহত অসমৰ যুৱক  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ

দিঘলীপুখুৰীত ৰাজপথত শুই ৭০ সংগঠনৰ পদযাত্ৰাকাৰীৰ প্ৰতিবাদ

248

ডিজিটেল সংবাদ, গুৱাহাটীঃ নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে সজাগতা সৃষ্টিৰ লক্ষ্যৰে শনিবাৰে পুৱা ৭০ সংগঠনৰ নেতৃত্বই বাহিৰ কৰিছিল এক পদযাত্ৰা কাৰ্যসূচী। চানমাৰিৰ পৰা আৰম্ভ হোৱা এই পদযাত্ৰাৰ লক্ষ্য আছিল বিধেয়কখনৰ বিৰুদ্ধে সচেতনতাৰ সৃষ্টি কৰা। পদযাত্ৰাকাৰীসকলক প্ৰথমে চানমাৰি আৰক্ষীয়ে বাধা প্ৰদান কৰে যদিও সেই বাধা অতিক্ৰম কৰি আমবাৰী অভিমুখে পদযাত্ৰাকাৰীসকল আগবাঢ়ে।

আমবাৰীৰ অগপৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত ত ৭০ সংগঠনৰ পদযাত্ৰাকাৰীয়ে প্ৰৱেশ কৰিব বিচৰাত আৰক্ষীয়ে তেওঁলোকক বাধা দিয়ে। লক্ষণীয় যে, সেই সময়ৰ অগপৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত কোনো নেতাই উপস্থিত নাছিল।

তাৰ পাছত পদযাত্ৰাকাৰীসকলক আৰক্ষীয়ে যান-জটৰ দোহাই দি ইমূৰৰ পৰা সিমূৰলৈ ঘূৰাই লৈ ফুৰে। প্ৰথমে পল্টন বজাৰৰ দিশে পদযাত্ৰাকাৰীসকলক লৈ যোৱা হৈছিল যদিও সেই ঠাইৰ পৰা পানবজাৰ দিশে লৈ যোৱা হয়।

পুনৰ কটনৰ সন্মুখত আহি উপস্থিত হোৱা পদযাত্ৰাকাৰীসকলক দিঘলীপুখুৰীৰ পাৰলৈ লৈ অহা হয়। দিঘলীপুখুৰীতে পদযাত্ৰাকাৰীসকলে ৰাজপথতে শুই পৰি প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি