শেহতীয়া খবৰ
দুখতো সুখ! 'কঙালী'ৰ বাবেইতো বিশেষতকৈয়ো বিশেষ অসমীয়া  •  কিয় বৰ্ণনাতীত সুস্বাদু হয় দুৰ্গোৎসৱৰ ভোগ, চাওঁক VIDEO  •  পানীৰ সন্ধান বিচাৰি বুধ গ্ৰহলৈ ব্ৰিটেইনৰ মহাকাশযান  •  ৰাম আমাৰ গৌৰৱ, নিৰ্মাণ হ’ব লাগিবই ৰাম মন্দিৰঃ মোহন ভাগৱত  •  বিমানৰ ভিতৰত বিমান সেৱিকাক অশ্লীল ইংগিত, আটক মদাহী যুৱক  •  বিধায়ক শিলাদিত্যৰ বিৰুদ্ধে আনন্দ বজাৰ আৰক্ষীত এজাহাৰ দাখিল পপুলাৰ ফ্ৰ’ণ্ট অৱ ইণ্ডিয়াৰ  •  উত্তৰ প্ৰদেশৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী এন ডি তিৱাৰী আৰু নাই  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  মৰিগাঁৱত পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত ২জন

নাগাক অপমান, ডিমাপুৰত জ্বলিল শশী থাৰুৰৰ প্ৰতিকৃতি

490

ডিজিটেল সংবাদ, ডিমাপুৰঃ কংগ্ৰেছৰ জ্যেষ্ঠ নেতা শশী থাৰুৰে নগা সংস্কৃতিক লৈ কৰা অপমানজনক মন্তব্যৰ বিৰুদ্ধে মঙলবাৰে প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে বিভিন্ন দল-সংগঠনে।

ডিমাপুৰত নাগালেণ্ডৰ ৰাজ্যিক ভাৰতীয় জনতা যুৱ মৰ্চাই কংগ্ৰেছ নেতাজনক নিচৰ্ত ৰাজহুৱা ক্ষমা খুজিবলৈ দাবী জনায়। প্ৰতিবাদকাৰীসকলে কংগ্ৰেছ নেতাগৰাকীৰ প্ৰতিকৃতিও দাহ কৰে।

উল্লেখ্য যে প্ৰধান মন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীক সমালোচনা কৰিবলৈ গৈ শশী থাৰুৰে নগালেণ্ডৰ সাজ-সজ্জাক লৈ ইতিকিংসূচক মন্তব্য কৰিছিল। ইয়াৰ বিৰোধিতা জনাই নগালেণ্ডৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নেফিঅ’ ৰিঅ’ই টুইটাৰযোগে ইতিমধ্যে নগাসকলক অপমান নকৰিবলৈ থাৰুৰক সকীয়াই দিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি