শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

ভয়ংকৰ ঘটনা! জনসভাৰ সমীপত দুটাকৈ বোমা বিস্ফোৰণ, নিহত ১৯, আহত ৪৮

2,511

ডিজিটেল ডেস্কঃ দেওবাৰে দক্ষিণ ফিলিপিন্সত সংঘটিত হয় দুটাকৈ বোমা বিস্ফোৰণ। দক্ষিণ ফিলিপিন্সৰ ৰোমান কেথ’লিক কেথেড্ৰেলৰ বাহিৰত সংঘটিত এই বিস্ফোৰণত নিহত হয় ১৯জনকৈ লোক আৰু গুৰুতৰভাৱে আহত হয় ৪৮জন।

এগৰাকী আৰক্ষী উচ্চপদস্থ বিষয়াই জনোৱা মতে, মুঠ ১৯জনকৈ লোকৰ মৃত্যু হয় এই বিস্ফোৰণত। প্ৰথমটো বোমা বিস্ফোৰণ দেওবাৰে কেথেড্ৰেলৰ জ’ল’ দ্বীপত অনুষ্ঠিত এক জনসভাৰ সমীপত অথবা ভিতৰত হয়। আনহাতে, দ্বিতীয়টো বিস্ফোৰণ উক্ত সভাস্থলীৰ বাহিৰত সংঘটিত হয়।

জানিব পৰা মতে, নিহত সকলৰ ভিতৰত আছে ৫জন সেনা জোৱান আৰু ৩জন সাধাৰণ লোক। কিন্তু বৰ্তমানলৈ কোনো সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠনে এই বিস্ফোৰণৰ কথা স্বীকাৰ কৰা নাই।

উল্লেখ্য যে, জ’ল’ দ্বীপত বহু বছৰ ধৰি উপস্থিত আছে আবু ছয়াফ সন্ত্ৰাসবাদী। বোমা বিস্ফোৰণ আৰু সংঘৰ্ষ, গুলীয়াগুলিৰ দৰে বহু হিংসাত্মক ঘটনাৰে জড়িত থকাৰ বাবে আমেৰিকা আৰু ফিলিপিন্স চৰকাৰে সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠনটোক ব্লেকলিষ্টেড কৰি দিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি