শেহতীয়া খবৰ
এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান  •  প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ, গুৱাহাটী কমাৰ্চ কলেজৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ উমেশ শৰ্মাৰ দেহাৱসান  •  মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল মাৰ্ঘেৰিটা কয়লা চিণ্ডিকেটত জড়িত বুলি কৰা সাংসদ প্ৰদ্যুৎ বৰদলৈৰ মন্তব্যৰ বিৰুদ্ধে পুত্তলিকা দাহেৰে বিজেপিৰ উত্তাল প্ৰতিবাদ

৭ দিনৰ মুৰত সকাহ…

768

ডিজিটেল ডেস্কঃ বিগত ৭ দিন ধৰি পেট্ৰ’ল-ডিজেলৰ দাম বৃদ্ধি পোৱাৰ পাছত বৃহস্পতিবাৰে হ্ৰাস পালে মূল্য। ৰাজধানী চহৰ দিল্লীত বৃহস্পতিবাৰে প্ৰতি লিটাৰ পেট্ৰ’লত ৬ পইচা আৰু প্ৰতিলিটাৰ ডিজেলত ৬ পইচাকৈ হ্ৰাস পাইছে। বৰ্তমান দিল্লীত প্ৰতিলটাৰ পেট্ৰ’লৰ মূল্য ৭১.৮০ টকাৰ বিপৰীতে ডিজেলৰ মূল্য প্ৰতিলিটাৰত ৬৬.৬৩ টকা।

উল্লেখ্য যে, লোকসভা নিৰ্বাচনৰ ফলাফলৰ পাছতে পেট্ৰ’ল-ডিজেলৰ মূল্য ধাৰাবাহিকভাৱে বৃদ্ধি পাইছিল। কেৱল ২৮, ২৯ মে’ত হে পেট্ৰ’ল-ডিজেলৰ মূল্য স্থিৰ অৱস্থাত আছিল।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি