শেহতীয়া খবৰ
এন আৰ চিক লৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আজি গুৰুত্বপূৰ্ণ শুনানি  •  বিহালীত বিদ্যুৎস্পৃষ্ট হৈ যুৱকৰ মৃত্যু  •  নগাঁৱত অবৈধ মাৰণাস্ত্ৰৰ উজান! ধিঙত সুৰাৰ আড্ডাত গুলীচালনাত এজন আহত  •  বাক্সাৰ বগামাটিত বন্যহস্তীৰ আক্ৰমণত ২জন আহত  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  ঘৰলৈ ওভতাৰ পথত অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ ৰেল ষ্টেশ্যনত অসমৰ যুৱকক হত্যা  •  গুৰুজনাৰ ৫৭০ সংখ্যাক আৱিৰ্ভাৱ তিথিত পুৱাৰে পৰা হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত ৰাজ্যৰ চৌদিশ  •  দুৰ্বল হংকঙৰ বিৰুদ্ধে ২৬ ৰানত ভাৰতৰ কষ্টকৰ জয়, আজি সমুখত পাকিস্তান  •  ভৰলুত ছুইফট ডিজায়াৰে মহতিয়ালে শিশুসহ ৮জনক

সস্তাত পেট্ৰ’ল-ডিজেল পাব অন্ধ্ৰপ্ৰদেশত!

113

ডিজিটেল ডেস্কঃ পে’ট্ৰল-ডিজেলৰ মুল্যবৃদ্ধিক লৈ দল-সংগঠনৰ প্ৰতিবাদেৰে কঁপাই তুলিছে দেশৰ আকাশ-বতাহ। ইয়াৰ মাজতে অন্ধপ্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী চন্দ্ৰবাবু নাইডুয়ে ঘোষণা কৰিছে যে, ৰাজ্যখনত ২ টকাকৈ হ্ৰাস কৰা হ’ব পেট্ৰল-ডিজেলৰ মুল্য ।

মঙলবাৰৰ পৰা এই নতুন নিৰিখ প্ৰযোজ্য হ’ব অন্ধপ্ৰদেশত । অন্ধপ্ৰদেশ চৰকাৰৰ এই প্ৰদক্ষেপক আদৰণি জনাইছে ৰাজ্যৰ সকলো জনসাধাৰণে ।উল্লেখযোগ্য যে, অন্ধপ্ৰদেশ চৰকাৰে পেট্ৰলত ৩৬.৪২ শতাংশ আৰু ডিজেলত ২৯.১২ শতাংশ বিক্ৰী কৰ আদায় কৰে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি