শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

সস্তাত পেট্ৰ’ল-ডিজেল পাব অন্ধ্ৰপ্ৰদেশত!

133

ডিজিটেল ডেস্কঃ পে’ট্ৰল-ডিজেলৰ মুল্যবৃদ্ধিক লৈ দল-সংগঠনৰ প্ৰতিবাদেৰে কঁপাই তুলিছে দেশৰ আকাশ-বতাহ। ইয়াৰ মাজতে অন্ধপ্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী চন্দ্ৰবাবু নাইডুয়ে ঘোষণা কৰিছে যে, ৰাজ্যখনত ২ টকাকৈ হ্ৰাস কৰা হ’ব পেট্ৰল-ডিজেলৰ মুল্য ।

মঙলবাৰৰ পৰা এই নতুন নিৰিখ প্ৰযোজ্য হ’ব অন্ধপ্ৰদেশত । অন্ধপ্ৰদেশ চৰকাৰৰ এই প্ৰদক্ষেপক আদৰণি জনাইছে ৰাজ্যৰ সকলো জনসাধাৰণে ।উল্লেখযোগ্য যে, অন্ধপ্ৰদেশ চৰকাৰে পেট্ৰলত ৩৬.৪২ শতাংশ আৰু ডিজেলত ২৯.১২ শতাংশ বিক্ৰী কৰ আদায় কৰে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি