শেহতীয়া খবৰ
জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা  •  এন ই কে এছ চিৰ কোম্পানীৰ নামত ভুৱা ব্যৱসায় কৰি আৰক্ষীৰ জালত চৌকত আলী  •  মানকাচৰত নিৰ্বাচনী বতাহ, দলীয় বিসম্বাদ আৰু দল বাগৰা ৰাজনীতিৰ মাজতে শক্তিশালী নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী  •  নগাঁৱত হঠাৎ পোষ্টাৰৰ পৰা হেৰাইছে ৰাজেন গোঁহাইৰ ফটো!  •  ৰাজকুমাৰ আৰু যতীন য’ত, ১০ টকাতেই বিধে বিধে টেঙাৰ জুতি ত’ত...  •  ছিডনীত ভাৰতনাট্যম উপভোগ কৰিলে ৰাষ্ট্ৰপতি কোবিন্দে, চাওঁক VIDEO

সস্তাত পেট্ৰ’ল-ডিজেল পাব অন্ধ্ৰপ্ৰদেশত!

126

ডিজিটেল ডেস্কঃ পে’ট্ৰল-ডিজেলৰ মুল্যবৃদ্ধিক লৈ দল-সংগঠনৰ প্ৰতিবাদেৰে কঁপাই তুলিছে দেশৰ আকাশ-বতাহ। ইয়াৰ মাজতে অন্ধপ্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী চন্দ্ৰবাবু নাইডুয়ে ঘোষণা কৰিছে যে, ৰাজ্যখনত ২ টকাকৈ হ্ৰাস কৰা হ’ব পেট্ৰল-ডিজেলৰ মুল্য ।

মঙলবাৰৰ পৰা এই নতুন নিৰিখ প্ৰযোজ্য হ’ব অন্ধপ্ৰদেশত । অন্ধপ্ৰদেশ চৰকাৰৰ এই প্ৰদক্ষেপক আদৰণি জনাইছে ৰাজ্যৰ সকলো জনসাধাৰণে ।উল্লেখযোগ্য যে, অন্ধপ্ৰদেশ চৰকাৰে পেট্ৰলত ৩৬.৪২ শতাংশ আৰু ডিজেলত ২৯.১২ শতাংশ বিক্ৰী কৰ আদায় কৰে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি