শেহতীয়া খবৰ
শ্ৰীশ্ৰী শঙ্কৰদেৱ মহাবিদ্যালয়ত অনুষ্ঠিত হ'ব ৰূপালী জয়ন্তী সমাৰোহ  •  কংগ্ৰেছী বাহিনীৰ হাতত প্ৰহৃত প্ৰাক্তন সৈনিক, বিজেপিৰ প্ৰশ্ন- সাধাৰণ মানুহৰ সুৰক্ষা ক’ত  •  এইবাৰ প্ৰৱাসী ভাৰতীয়ৰ বাবে মোডীৰ তীৰ্থ যাত্ৰা যোজনা  •  সাম্প্ৰদায়িক মন্তব্য দিয়াৰ অভিযোগত হিমন্তৰ বিৰুদ্ধে এজাহাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত পুৰণিগুদামত জোঁৰ সমদল  •  জম্মু-কাশ্মীৰত সেনা-আৰক্ষীৰে সংঘৰ্ষত নিহত অসমৰ যুৱক  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ  •  ডিমা হাছাও স্বায়ত্ত শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনৰ ফলাফল… UPDATES  •  পদূলিত গামোচা আঁৰি নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ ১০ খন গাঁৱৰ

মধ্য পেৰিচত ভয়ংকৰ বিস্ফোৰণ, হতাহত ৪৭ জন…

403

ডিজিটেল ডেস্কঃ মধ্য পেৰিচত গেছ বিস্ফোৰণ ঘটনাত এগৰাকী মহিলাৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰাৰ পাছতেই মৃত্যু হোৱা লোকৰ সংখ্যা ৪জনলৈ বৃদ্ধি পাইছে। শনিবাৰে সংঘটিত এই বিস্ফোৰণত পূৰ্বে এজন পৰ্যটকসহ ৩জনৰ মৃত্যু হোৱা বুলি খবৰ পোৱা গৈছিল। এই বিস্ফোৰণৰ ফলত কাষৰ অট্টালিকাবোৰৰো ক্ষয়ক্ষতি হয়।

উল্লেখ্য যে, এই বিস্ফোৰণ সেই সময়ত সংঘটিত হৈছিল, যি সময়ত চহৰখনত ‘য়েলো বেষ্ট’ প্ৰদৰ্শন কৰি থকা হৈছিল। যাৰ ফলত বিগত কেইদিন মানৰ পৰা আৰক্ষী আৰু প্ৰদৰ্শনকাৰীৰ মাজত হিংসাত্মক ঘটনাও সংঘটিত হৈ আহিছে। ইফালে, এই বিস্ফোৰণ সংঘটিত হোৱা অট্টালিকাটোৰ তলৰ অংশ ভাঙি পৰাৰ ফলত কাষৰ বিল্ডিংবোৰত ক্ষয়ক্ষতি হোৱাৰ পলতে অট্টালিকাটোৰ ধ্বংসস্তূপৰ তলত আৱদ্ধ হৈ মৃত্যুক সাৱটে ৪জনকৈ লোকে।

আনহাতে, এই বিস্ফোৰণত ৪জন লোকৰ মৃত্যু হোৱাৰ লগতে ৪৭জনকৈ লোক গুৰুতৰভাৱে আহত হয় আৰু ইয়াৰে ১০ জনৰ অৱস্থা অতি সংকটজনক। আহত আটাইকেইজনকে স্থানীয় চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হয় যদিও দুজনৰ অৱস্থা গুৰুতৰ বুলি জনাই চিকিৎসকে।

 

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি