শেহতীয়া খবৰ
মহানগৰীৰ লতাশিল আৰক্ষীৰ জালত ৩ মহিলা ড্ৰাগছ সৰবৰাহকাৰী  •  অৱশেষত আত্মসমৰ্পণ কৰিলে দীৰ্ঘদিনে পলাই ফুৰা এচিএছ বিষয়া নবাৰুন ভট্টাচাৰ্যই  •  বঙাইগাঁৱত খেদি খেদি দাৰে কাটি হত্যা এজনক  •  তৃতীয়খন টেষ্ট মেচত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ইংলেণ্ডৰ জয়  •  নলবাৰীত ৰমেশ চন্দ্ৰ শৰ্মাৰ স্মৃতিচাৰণ-গ্ৰন্থ উন্মোচনী সভা  •  অন্যায়ৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ কৰি নহয়! ধনদাবী কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল জাতীয় সংগঠনৰ নেতা  •  সৰুপথাৰত প্ৰাণতোষ দাস সোঁৱৰণী বক্তৃতা প্ৰতিযোগিতা সম্পন্ন  •  মা, এয়া তোমাৰ জন্মদিনৰ উপহাৰ...  •  অভয়াপুৰীৰ কাকৈজানাত পথ দুৰ্ঘটনাত নিহত শিক্ষক  •  আগন্তুক বিটিএডি নিৰ্বাচনত শক্তিশালীভাৱে অৱতীৰ্ণ হ'ব বিজেপিঃ ওদালগুৰিত বিজেপিৰ ৰাজ্যিক সম্পাদক কিশোৰ উপাধ্যায়

উইং কামাণ্ডৰ অভিনন্দন ৱৰ্থমানলৈ ‘বীৰ চক্ৰ’, ছ’চিয়েল মিডিয়াত ক্ষোভ ব্যক্ত পাকিস্তানৰ…

1,184

ডিজিটেল ডেস্কঃ পাকিস্তানৰ যুঁজাৰু বিমান এফ-১৬ক ভূপতিত কৰা ভাৰতীয় বায়ু সেনাৰ উইং কামাণ্ডাৰ অভিনন্দন ৱৰ্থমানক ভাৰত চৰকাৰে বীৰ চক্ৰ প্ৰদান কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰাৰ পাছতেই ক্ষোভত ফাটি পৰিছে পাকিস্তান! অভিনন্দন বৰ্থমানৰ বিৰুদ্ধে ছ’চিয়েল মিডিয়াত পোষ্ট কৰিছে একাংশ ক্ষুব্ধ পাকিস্তানৰ নাগৰিকে।

ছ’চিয়েল মিডিয়াত উইং কাণ্ডাৰ অভিনন্দন ৱৰ্থমানক বীৰ চক্ৰ প্ৰদানক লৈ ইতিকিংসূচক পোষ্ট কৰিছে পাকিস্তানৰ একাংশ লোকে। আৰু এই পোষ্টবোৰৰ পৰাই প্ৰতিফলিত হৈছে তেওঁলোকৰ ক্ষোভ।

अभिनंदन को वीर चक्र मिलने पर भड़के पाकिस्तानी, ट्विटर पर उगला जहर
ফটোঃ ছ’চিয়েল মিডিয়া

উল্লেখ্য যে, পুলৱামা আক্ৰমণৰ পাছত ভাৰতীয় বায়ু সেনাই পাকিস্তানত সোমাই সন্ত্ৰাসবাদী শিবিৰসমূহ ধ্বংস কৰিছিল। আৰু ২৭ ফেব্ৰুৱাৰী, ২০১৯ত উইং কামাণ্ডাৰ অভিনন্দনে অদম্য সাহস আৰু বীৰত্ব দেখুৱাই মিগ-২১ যুঁজাৰু বিমানখনেৰে পাকিস্তানৰ এফ-১৬ বিমানখনক ভূপতিত কৰিছিল। তাৰপাছত উইং কামাণ্ডাৰগৰাকীৰ বিমানখনো পাক সেনাৰ আক্ৰমণত ভূপতিত হয় আৰু তেওঁ পাকিস্তানৰ ভূমিত পৰেগৈ।

अभिनंदन को वीर चक्र मिलने पर भड़के पाकिस्तानी, ट्विटर पर उगला जहर
ফটোঃ ছ’চিয়েল মিডিয়া

পাকিস্তান সেনাই অভিনন্দন ৱৰ্থমানক আটক কৰিছিল যদিও, বীৰ উইং কামাণ্ডাৰগৰাকীয়ে কোনো ধৰণৰ তথ্য পাক সেনাৰ হাতত অৰ্পণ কৰা নাছিল। আৰু অৱশেষত ভাৰত চৰকাৰৰ হেঁচাত পাকিস্তানে অভিনন্দন ৱৰ্থমানক ভাৰতলৈ পঠিয়াবলৈ বাধ্য হয়।

अभिनंदन को वीर चक्र मिलने पर भड़के पाकिस्तानी, ट्विटर पर उगला जहर
ফটোঃ ছ’চিয়েল মিডিয়া

উল্লেখ্য যে, এই ঘটনাত গুৰুতৰভাৱে আহত অভিনন্দন ৱৰ্থমান দীৰ্ঘসময়ৰ বাবে চিকিৎসাধীন অৱস্থাত আছিল। উইং কামাণ্ডাৰগৰাকীক আই এ এফ বাংগালুৰুৰ ইনষ্টিটিউট অৱ এৰ’স্পেচ মেডিচিনে পুনৰ যুঁজাৰু বিমানৰ ক’কপেটত বহাৰ বাবে মঞ্জুৰী প্ৰদান কৰিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি