শেহতীয়া খবৰ
অভয়াপুৰীৰ সু-চিকিৎসক ডাঃ উমেশ চন্দ্ৰ দাসৰ দেহাৱসান  •  পুলৱামা বিস্ফোৰণঃ এটা মেছেজৰ বাবেই ৰক্ষা পৰিল এগৰাকী জোৱানৰ প্ৰাণ...  •  ইম্ফলত আই ই ডি বিস্ফোৰণত জড়িত ৪ উগ্ৰপন্থীক গ্ৰেপ্তাৰ  •  পুলৱামাৰ শ্বহীদ জোৱানৰ পৰিয়াললৈ পশ্চিম বংগ চৰকাৰৰ ৫ লাখ টকাৰ সাহায্য  •  'বৰ্তমানৰ ভ্ৰাম্যমাণ থিয়েটাৰ জালমুৰি আৰু ফাষ্টফুডৰ নিচিনা'  •  পাক সেনাৰ যুদ্ধ বিৰতি উলংঘন, জম্মু-কাশ্মীৰৰ নৌচেৰা চেক্টৰত ধাৰাসাৰ গুলিবৰ্ষণ  •  হঠাৎ ওদালগুৰিত কিয় কোব্ৰা-সেনাক নিয়োগ কৰিব আৰক্ষীয়ে?  •  মুম্বাইৰ এন আই এ টীমৰ জালত ৱাণ্টেড কালিয়া...  •  পথ কেনি  •  বিশ্বকাপত পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে বেট-বলৰ যুঁজত নামিবনে ভাৰত?

পাকিস্তানৰ ২২ সংখ্যক প্ৰধানমন্ত্ৰী হ’ল ইমৰান খান

181

ডিজিটেল ডেস্কঃ পাকিস্তানৰ নতুন প্ৰধানমন্ত্ৰী ৰূপে শপত ল’লে ইমৰান খানে। পুৱা প্ৰায় ১১বজাত প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰগৰাকীয়ে দেশখনৰ ২২সংখ্যক প্ৰধানমন্ত্ৰী হিচাপে শপত ল’লে। পাক ৰাষ্ট্ৰপতি ভৱনত আয়োজিত এই শপত গ্ৰহণ অনুষ্ঠানত দেশ-বিদেশৰ ভালে সংখ্যক লোক উপস্থিত আছিল।

এই শপতগ্ৰহণ অনুষ্ঠানত ইমৰান খানৰ কেবাজনো বিদেশী ক্ৰিকেটাৰে অংশ লয়। তাৰ ভিতৰত উল্লেখযোগ্য আছিল নবজোৎ সিং সিদ্ধু। শপতগ্ৰহণ অনুষ্ঠানলৈ যোৱা সময়ত সিদ্ধুক পাকিস্তান সেনা প্ৰধান ওমৰ যাৱেদে গলত সাপতি উষ্ম আদৰণি জনায়। শপত গ্ৰহণস্থলীত সিদ্ধুক প্ৰথম শাৰীৰ আসনত বহিবলৈ দিয়ে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি