শেহতীয়া খবৰ
শ্ৰীলংকাৰ ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণত নিহতৰ সংখ্যা ১৫৬ জনলৈ বৃদ্ধি, নিহত সকলৰ ভিতৰত ৩৫ গৰাকী বিদেশী নাগৰিক  •  কোকৰাঝাৰত ১৭৬৫৪২৩ গৰাকী ভোটাৰে নিৰ্ণয় কৰিব ৯গৰাকী প্ৰাৰ্থীৰ ভাগ্য  •  কোনো শাৰিৰীক, মানসিক নিৰ্যাতন চলা নাছিল বিজেপি প্ৰাৰ্থী সাধ্বী প্ৰজ্ঞাৰ ওপৰত...  •  তৃতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচনৰ বাবে মহানগৰীৰ সোণাৰাম ফিল্ডত আৰক্ষীৰ কটকটীয়া নিৰাপত্তা ব্যৱ্স্থা  •  শ্ৰীলংকাৰ ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণৰ পিছত ভাৰতৰ হেল্পলাইন নম্বৰ মুকলি...  •  শ্ৰীলংকাৰ ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণত নিহতৰ সংখ্যা ১২৯ জনলৈ বৃদ্ধি  •  শ্ৰীলংকাৰ ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণত নিহতৰ সংখ্যা ১২৯ জনলৈ বৃদ্ধি  •  দক্ষিণ শালমাৰা মানকাচৰৰ ৫৩৩ টা ভোটগ্ৰহণ কেন্দ্ৰলৈ ৰাওনা পোলিং বিষয়া  •  পুনৰ লাডেনৰ সন্ত্ৰাস, হত্যা কৰিলে এজন লোকক  •  'হিমন্ত জ’কাৰ, ৰাইজে জ’কাৰৰ নৃত্য চাই ভোট নিদিয়ে’

ওৰাঙত শনিবাৰৰে পৰা ওৰাং প্ৰিমিয়াৰ লীগ আৰম্ভ

186

ডিজিটেল সংবাদ, ওৰাংঃ ক্ৰীড়া জগতৰ এক নতুন সংযোজন ওৰাঙৰ অ পি এল অৰ্থাৎ ওৰাং প্ৰিমিয়াৰ লীগ। জেনিথ্ ক্লাৱৰ উদ্যোগত বিগত বৰ্ষৰ দৰেই এইবাৰো কলাগুৰু বিষ্ণু ৰাভা স্নাতক মহাবিদ্যালয়ৰ খেলপথাৰত ১৩ এপ্ৰিলৰ পৰা ১৫ এপ্ৰিললৈ অনুষ্ঠিত হ’ব ওৰাং প্ৰিমিয়াৰ লীগ।

উল্লেখ্য যে, বিগত ৪ বছৰ ধৰি ওৰাঙৰ জেনিথ্ ক্লাৱে অনুষ্ঠিত কৰি আহিছে ওৰাং প্ৰিমিয়াৰ লীগ। নতুন খেলুৱৈ সকলৰ মাজত ক্ৰিকেট খেলৰ এখন মঞ্চ প্ৰদান কৰা আৰু খেলাৰ সজাগতা বৃদ্ধিৰ উদ্দেশ্য অনুষ্ঠিত হৈছে অ পি এল।

ওৰাং প্ৰিমিয়াৰ লীগৰ প্ৰথম পুৰস্কাৰ হৈছে ১ লাখ টকা, দ্বিতীয় পুৰস্কাৰ ৫০ হাজাৰ টকা। শনিবাৰে ১১বজাত ওৰাং প্ৰিমিয়াৰ লীগৰ শুভ উদ্বোধন কৰে বি টি চিৰ কাৰ্য্যবাহী সদস্য আৰু জেনিথ্ ক্লাৱৰ সভাপতি অলিন্দ্ৰ কুমাৰ মোছাহাৰীয়ে।

এই অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকে অসমৰ ৰঞ্জি ট্ৰফি খেলুৱৈ ৰাজাকুদ্দিন আহমেদ, কলাগুৰু বিষ্ণু ৰাভা কনিষ্ঠ মহাবিদ্যালয় পৰিচালনা সমিতিৰ সভাপতি ধৃতিমাণ বৰুৱা, বিজয় শইকীয়া, ৰচি উদ্দিন শইকীয়া আৰু ওৰাং জেনিথ্ ক্লাৱৰ শতাধিক সদস্য।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি