শেহতীয়া খবৰ
বঙাইগাঁৱত সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ৰ শৰীৰচৰ্চা প্ৰতিযোগিতা  •  এজাক বৰষুণতে বুৰ গ'ল স্মাৰ্ট চিটি গুৱাহাটী  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  অসমৰ আন এটা সশস্ত্ৰ সংগঠনৰ যুদ্ধবিৰতি ঘোষণা, ওদালগুৰিত ইউজিপিঅ'ই জমা দিলে অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ  •  চন্দ্ৰযান-২ সন্দৰ্ভত ইছৰ’ই কৰিলে টুইট...  •  কৃষি বিজ্ঞান কেন্দ্ৰ নগাঁৱৰ উদ্যোগত 'বৃহৎ পৰিসৰত গছ পুলি ৰোপণ' কাৰ্যসূচী  •  মডেল বিটিচিত জৰাজীৰ্ণ পথ, ক্ষুব্ধ এবিএমছুৰ কোকৰাঝাৰ-ফুটকিবাৰী পথ অৱৰোধ, ক্ষুৰধাৰ সমালোচনা হাগ্ৰামা-প্ৰমিলাক  •  বলিউডৰ আটাইতকৈ বিগ বাজেট ছবি, ‘ৰাৱণ’ৰ চৰিত্ৰত দেখা পাব পাৰে বাহুবলীক!  •  আমেথিবাসীলৈ কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী স্মৃতি ইৰাণীৰ উপহাৰ...

এনআৰএলৰ পৰা কৌশলেৰে চাটাই কৰিব গৃহৰক্ষীক! প্ৰশিক্ষণ প্ৰাপ্ত গৃহৰক্ষী সন্থাৰ ক্ষোভ

56

ডিজিটেল সংবাদ, গোলাঘাটঃ নুমলীগড় তেলশোধনাগাৰৰ জন্মলগ্নৰে পৰা শোধনাগাৰটোত কৰ্মৰত হৈ থকা ১১৯ গৰাকী প্ৰশিক্ষণপ্ৰাপ্ত গৃহৰক্ষীক চাটাই কৰিবলৈ শোধনাগাৰ কৰ্তৃপক্ষই আৰম্ভ কৰা প্ৰক্ৰিয়াৰ বিৰুদ্ধে জাঙুৰ খাই উঠিছে সদৌ অসম প্ৰশিক্ষণপ্ৰাপ্ত গৃহৰক্ষী সন্থাৰ গোলাঘাট জিলা সমিতি। সোমবাৰে এক প্ৰেছ বিজ্ঞপ্তি যোগে সন্থাৰ সভাপতি লক্ষীন্দ্ৰ লইং আৰু সম্পাদক অৰূপ বৰাই কয় যে, শোধনাগাৰটোৰ জন্মলগ্নৰে পৰা শোধনাগাৰটোত কৰ্মৰত গৃহৰক্ষী সকলক চাটাই কৰি তাৰ ঠাইত অসম ঔদ্যোগিক বাহিনী নিয়োগ কৰাৰ বাবে নুমলীগড় তেলশোধনাগাৰ কৰ্তৃপক্ষই ইতিমধ্যে প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ কৰিছে।

প্ৰথম অৱস্থাত ৩৬ জন গৃহৰক্ষীলৈ জাননী প্ৰেৰণ কৰা হৈছে বুলি উল্লেখ কৰি প্ৰেছ বিজ্ঞপ্তিটোত আৰু কোৱা হৈছে যে, শোধনাগাৰ কৰ্তৃপক্ষৰ এনে এদেও দুদেও লুটা নিয়া ছেও সদৃশ কাৰ্যক গৃহৰক্ষী সন্থাই তীব্ৰ গৰিহণা দিছে আৰু এনে কাৰ্য বন্ধ কৰিবলৈ দাবী জনাইছে অন্যথা সন্থাই তীব্ৰ গণতান্ত্ৰিক আন্দোলন গঢ়ি তুলিব। এই সৰ্ম্পকে ইতিমধ্যে গোলাঘাট জিলাৰ উপায়ুক্তক এক স্মাৰক পত্ৰ প্ৰদান কৰা হৈছে বুলিও সন্থাৰ নেতৃত্বই লগতে জানিবলৈ দিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি