শেহতীয়া খবৰ
পুৰণিগুদামত বিভিন্ন অনুষ্ঠান-প্ৰতিষ্ঠানৰ শিল্পী দিৱস উদযাপন  •  চৰাইদেউত উদঙীয়া ম’হৰ আক্ৰমণত আহত এজন যুৱক  •  ঢকুৱাখনাৰ "শংকৰ মাধৱ ক্ষেত্ৰ"ৰ শিশু ভাওনা সমাৰোহত দৰ্শকৰ ব্যাপক সমাগম, দ্বিতীয় দিনা যোৰহাটৰ "সীতা হৰণ বালি বধ" ভাওনা প্ৰদৰ্শন  •  নিউ গোৱালপাৰাৰ শিল্পী দিৱসত কবি-সাহিত্যিক সমীন্দ্ৰ হুজুৰি, 'মানুহক এন্ধাৰৰ পৰা পোহৰলৈ অনাত যিয়ে শিল্পী মাধ্যমক ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে সিয়েই জনতাৰ শিল্পী'  •  দ্বিতীয়খন এদিনীয়াত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ ৩৬ ৰানৰ ব্যৱধানত জয়...  •  ওদালগুৰিত নিশা ভয়ংকৰ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত-আহত ১  •  পৰ্যটন মহোৎসৱৰ দ্বিতীয় দিনটোত লোকে-লোকাৰণ্য ভৈৰৱকুণ্ড, দেশী-বিদেশী পৰ্যটকে সোৱাদ ল'লে বিভিন্ন জনগোষ্ঠীয় থলুৱা খাদ্য  •  আমাক এটা ৰাজনৈতিক দল লাগে, কিন্তু...  •  শোণিতপুৰৰ বৰছলাত ব্যতিক্ৰমীৰূপত শিল্পী দিৱস উদযাপন  •  দক্ষিন শালমাৰাৰ ফেৰছাঁটাৰীত ভূমি কেন্দ্ৰিক সংঘাতঃ জ্বলাই দিলে ঘৰ, পাঁচ লক্ষাধিক টকাৰ ক্ষতি

নিৰ্বাচনী প্ৰতিশ্ৰুতি ৰাখিলে অৰবিন্দ কেজৰিৱালেঃ দিল্লীত বিনামূলীয়া ৱাই-ফাই

299

ডিজিটেল ডেস্কঃ নিৰ্বাচনত জনতাক দিয়া প্ৰতিশ্ৰুতি ৰাখিলে অৰবিন্দ কেজৰিৱালে। অচিৰেই দিল্লীৱাসীয়ে লাভ কৰিব বিনামূলীয়া ৱাই-ফাই। বৃহস্পতিবাৰে এক সংবাদমেল যোগে এই ঘোষণা কৰে মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে। সংবাদমেলত তেঁও কয়- সমগ্ৰ দিল্লীত সংস্থাপন কৰা হব ১১ হাজাৰ টা হৰ্চপৰ্ট। ইয়াৰে ৪ হাজাৰটা সংস্থাপন কৰা হব দিল্লীৰ বাছ আস্থান সমূহত। আনহাতে বাকী ৭ হাজাৰটা হৰ্চপৰ্ট দিল্লীৰ সকলো বিধানসভাৰ ক্ষেত্ৰসমূহত স্থাপন কৰা হব।

সংবাদমেলত তেঁও লগতে কয়- প্ৰতি মাহে ১৫ জিবি ডাটা বিনামূলীয়াকৈ লাভ কৰিব দিল্লীৱাসীয়ে। ২০০ এম বি পি এছ স্পীডত চলিব এই ডাটা। কেজৰিৱালে লগতে কয়- এয়া প্ৰথমটো পৰ্যায়হে, ইয়াৰ পিছত এই প্ৰক্ৰিয়াক আৰু অধিক উন্নত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিম।

উল্লেখ্য যে, ২০১৫ চনৰ দিল্লীৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত মহিলাৰ সুৰক্ষাৰ বাবে দিল্লীৰ ভিন্ন প্ৰান্তত চি চি কেমেৰাৰ লগতে বিনামূলীয়া ৱাই ফাই সেৱা প্ৰদানৰ কথা ঘোষণা কৰিছিল অৰবিন্জ কেজৰিৱালে। ইতিমধ্যে সমগ্ৰ দিল্লীত চিচি কেমেৰা স্থাপনৰ কামো আৰম্ভ হৈছে। চলিত বৰ্ষৰ ডিচেম্বৰ মাহত এই কামো সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি