শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

নিশা ১২ বজাৰ পৰা পুৱা ৬ বজালৈ বন্ধ হ’ব ইণ্টাৰনেট

2,290

ডিজিটেল ডেস্কঃ নিশা ১২ বজাৰ পৰা পুৱা ৬ বজালৈ চাব নোৱাৰিব ইণ্টাৰনেট। অনলাইন ভিডিঅ’ আৰু ছ’চিয়েল মিডিয়াৰ পৰা আসক্তি দূৰ কৰিবৰ বাবেই এই সিদ্ধান্ত গ্ৰহণৰ যো-জা চলাইছে চৰকাৰে।

অৱশ্যে ভয় খোৱাৰ কোনো কাৰণ নাই। কিয়নো এই সিদ্ধান্ত ভাৰত চৰকাৰৰ নহয়। ভাৰতৰ সৈতে সু-সম্পৰ্ক থকা মালয়েছিয়াৰ চৰকাৰেহে দেশবাসীৰ স্বাস্থ্যৰ কথা চিন্তা কৰি এনে সিদ্ধান্ত ল’বলৈ আগবাঢ়িছে।

প্ৰকাশিত বাতৰি অনুযায়ী, দেশখনত নিশা ১২ বজাৰ পৰা পুৱা ৬ বজালৈ ইণ্টাৰনেটত সম্পূ্ৰ্ণৰূপে ব্যস্ত হৈ পৰে কিশোৰ-কিশোৰীসকল। ফলত প্ৰায়বোৰ বিদ্যালয়তে পাঠদানৰ সময়ত অধিকাংশ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে টোপনিয়াই থকাৰ দৃশ্য একপ্ৰকাৰ সূলভ হৈ পৰিছে।

এই তথ্য লাভ কৰাৰ পিছতে উদ্বিগ্ন হৈ পৰিছে দেশখনৰ উপ-স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী লি বুন চে। বিষয়টোক লৈ স্বাস্থ্য বিশেষজ্ঞসকলৰ সৈতে আলোচনা কৰাৰ পিছত এতিয়া মাজনিশাৰ পৰা কাহিলীপুৱালৈ সমগ্ৰ মালয়েছিয়াতে ইণ্টাৰনেট বন্ধ কৰিবলৈ চৰকাৰীভাৱে যো-জা চলোৱা হৈছে।

এনে ব্যৱস্থা কাৰ্যকৰী কৰিলে কিশোৰ-কিশোৰীসকলে ইণ্টাৰনেটৰ পৰিৱৰ্তে পঢ়া-শুনাত অধিক সময় মনোনিৱেশ কৰিবলৈ সমৰ্থ হ’ব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰিছে দেশখনৰ উপ-স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি