শেহতীয়া খবৰ
ৰাভা হাছং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ সাহায্যৰে পশু চিকিৎসা বিভাগৰ প্ৰশিক্ষণঃ আত্মসহায়ক গোটৰ মাজত গৰু, গাহৰি বিতৰণ  •  পুনৰ উত্তপ্ত মৰিয়নিঃ নাগালেণ্ড সীমান্তৰ পৰা অসম আৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পাছতে নগাই আঁৰিলে ফলক  •  পুনৰ উত্তপ্ত মৰিয়নিঃ নাগালেণ্ড সীমান্তৰ পৰা অসম আৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পাছতে নগাই আঁৰিলে ফলক  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ঢকুৱাখনাত প্ৰয়াত সংবাদসেৱী অনিৰ্বাণ বৰগোঁহাইৰ স্মৃতিচাৰণ সভা...  •  মিজোৰাম ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা প্ৰত্যাহাৰ অসম চৰকাৰৰ  •  মিজোৰাম ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা প্ৰত্যাহাৰ অসম চৰকাৰৰ  •  ভাৰতীয় হকী দলটোত দলিত খেলুৱৈ থকাৰ বাবেই পৰাস্ত হ'লঃ হকী খেলুৱৈৰ ঘৰৰ সন্মুখত আতচবাজী ফুটাই উল্লাখ তথাকথিত উচ্চ বৰ্ণৰ

প্ৰবাসী শ্ৰমিকৰ মৃত্যুৰ তথ্য নাই, গতিকে সাহায্য প্ৰদানৰ প্ৰশ্নই উত্থাপন নহয়ঃ কেন্দ্ৰীয় শ্ৰম মন্ত্ৰণালয়…

ডিজিটেল ডেস্কঃ কেন্দ্ৰীয় শ্ৰম মন্ত্ৰণালয়ে সোমবাৰে লোকসভাত কয় যে, প্ৰবাসী শ্ৰমিকৰ মৃত্যুৰ সন্দৰ্ভত চৰকাৰৰ হাতত কোনো তথ্য নাই। গতিকে সাহায্য প্ৰদানৰ প্ৰশ্নই উত্থাপন নহয়। দৰাচলতে, চৰকাৰক প্ৰশ্ন কৰা হৈছিল যে কোৰোনাৰ বাবে জাৰি কৰা লকডাউনৰ সময়ত নিজৰ ঘৰলৈ ঘূৰি যোৱাৰ চেষ্টাত প্ৰাণ হেৰুওৱা প্ৰবাসী শ্ৰমিকসকলৰ পৰিয়ালক সাহায্য প্ৰদান কৰা হৈছেনে?

চৰকাৰে এই প্ৰশ্নৰ উত্তৰ কয় যে, বিৰোধীয়ে বহু বিতৰ্ক কৰিছে এই বিষয়টোক লৈ। শ্ৰম মন্ত্ৰণালয়ে মানিছে যে, লকডাউনৰ সময়ত ১ কোটিৰো অধিক প্ৰবাসী শ্ৰমিক ঘূৰি গৈছে নিজৰ বাসগৃহলৈ। কিন্তু শ্ৰমিকৰ মৃত্যুৰ সন্দৰ্ভত কোনো তথ্য চৰকাৰৰ হাতত নাই। গতিকে সাহায্য প্ৰদানৰ প্ৰশ্নই উত্থাপন নহয়।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি