শেহতীয়া খবৰ
নাথ যোগী জনগোষ্ঠীক জনজাতিকৰণৰ দাবীত স্মাৰকপত্ৰ প্ৰদান  •  ৰাজপথত কুকুৰৰ মুখত নৱজাতক, চি চি টিভিত বন্দী হৈছে VIDEO  •  ডিমা হাছাও স্বায়ত্ত শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনৰ ভোটগণনা, UPDATES  •  মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ভাষণত জাতি-মাটি-ভেটি শ্ল'গানৰ পৰা হেৰাল জাতি  •  শ্ৰীশ্ৰী শঙ্কৰদেৱ মহাবিদ্যালয়ত অনুষ্ঠিত হ'ব ৰূপালী জয়ন্তী সমাৰোহ  •  কিমান সুৰক্ষিত ইভিএম? ছাইবাৰ বিশেষজ্ঞৰ দাবী- ২০১৪ত হেক হৈছিল ইভিএম  •  কংগ্ৰেছী বাহিনীৰ হাতত প্ৰহৃত প্ৰাক্তন সৈনিক, বিজেপিৰ প্ৰশ্ন- সাধাৰণ মানুহৰ সুৰক্ষা ক’ত  •  এইবাৰ প্ৰৱাসী ভাৰতীয়ৰ বাবে মোডীৰ তীৰ্থ যাত্ৰা যোজনা  •  সাম্প্ৰদায়িক মন্তব্য দিয়াৰ অভিযোগত হিমন্তৰ বিৰুদ্ধে এজাহাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত পুৰণিগুদামত জোঁৰ সমদল

অৰুণাচলত দীপাৱলী উদযাপন কেন্দ্ৰীয় প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী নিৰ্মলা সীথাৰমনৰ

126

ডিজিটেল সংবাদ, ইটানগৰঃ বুধবাৰে দীপাৱলী উদযাপনৰ বাবে অৰুণাচলত উপস্থিত হয় কেন্দ্ৰীয় প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী নিৰ্মলা সীতাৰমন৷ আজি ভাৰতীয় বায়ু সেনাৰ বিশেষ বিমানেৰে অৰুণাচল প্ৰদেশৰ আপাৰ ডিবাং ভেলী জিলাৰ আনিনিত উপস্থিত হয় কেন্দ্ৰীয় প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীগৰাকী৷

ভাৰতীয় সেনাবাহিনীৰ কেইবাজনো শীৰ্ষ বিষয়াৰ লগত চীন সীমান্তৰ জিলাখনত দীপাৱলী উদযাপনৰ বাবে প্ৰতিৰক্ষামন্ত্ৰীৰ এই ভ্ৰমণে বিশেষ তাৎপৰ্য বহন কৰিছে৷ সীতাৰমনে বৃহস্পতিবাৰে অৰুণাচলৰ-চীন সীমান্তৰ আপাৰ ডিবাং ভেলী জিলাৰ দুটাকৈ সেনা চাউনীত সেনা বিষয়া আৰু জোৱানসকলৰ লগত দীপাৱলী উদযাপন কৰিব নিৰ্মলা সীতাৰমনে৷

জানিব পৰা মতে, কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে অৰুণাচলৰ আনিনি আৰু আন্দ্ৰালা ওমকাৰা নামৰ ঠাইখনত থকা সেনা শিবিৰ পৰিদৰ্শন কৰিব৷ উল্লেখ্য যে, আপাৰ ডিবাং ভেলীৰ আন্দ্ৰালা ওমকাৰা নামৰ শিবিৰটো চীনৰ সীমান্ত অঞ্চলৰ গাতে লাগি আছে৷ সেনাৰ এই শিবিৰটোলৈ যোৱাৰ বাবে কোনো পথ নাই৷ পদব্ৰজে প্ৰায় ৩০ কিলোমিটাৰ এই শিবিৰলৈ যাব লাগে৷ অৱশ্যে প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী হেলিকপ্টাৰতহে শিবিৰটোলৈ যাব ৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি