শেহতীয়া খবৰ
শোণিতপুৰত প্ৰথম পৰ্যায়ৰ পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ চূড়ান্ত প্রাৰ্থীৰ তালিকা প্ৰকাশ  •  জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  নলবাৰী হৰিমন্দিৰত ২৩ নৱেম্বৰৰ পৰা ১৩দিনীয়া ৰাস মহোৎসৱ  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা  •  এন ই কে এছ চিৰ কোম্পানীৰ নামত ভুৱা ব্যৱসায় কৰি আৰক্ষীৰ জালত চৌকত আলী  •  মানকাচৰত নিৰ্বাচনী বতাহ, দলীয় বিসম্বাদ আৰু দল বাগৰা ৰাজনীতিৰ মাজতে শক্তিশালী নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী  •  নগাঁৱত হঠাৎ পোষ্টাৰৰ পৰা হেৰাইছে ৰাজেন গোঁহাইৰ ফটো!

কেৱল মহাকাশৰ খবৰ লৈ আহি আছে এটা নতুন টিভি চেনেল

952

ডিজিটেল ডেস্কঃ ভাৰতীয় মহাকাশ অনুসন্ধান সংস্থা চমুকৈ ‘ইছৰো’ৱে অচিৰেই মুকলি কৰিব এটা দূৰদৰ্শন চেনেল। এই চেনেলটোত মহাকাশ আৰু বিজ্ঞান প্ৰযুক্তি সম্পৰ্কীয় দিশ সামৰি বিভিন্ন ধৰণৰ অনুষ্ঠান পৰিৱেশন কৰা হ’ব।

ইংৰাজীৰ লগতে দেশত প্ৰচলিত কেইবাটাও ভাষাত অনুষ্ঠান সমূহ পৰিৱেশনৰ দিহা কৰা হৈছে। অহা ৩-৪ মাহৰ ভিতৰতে এই নতুন চেনেলটো আনুষ্ঠানিক ভাৱে মুকলি কৰা হ’ব বুলি ঘোষণা কৰিছে ‘ইছৰো’ৰ অধ্যক্ষ কে শিৱানে।

ভাৰতৰ গ্ৰামীণ অঞ্চলত মহাকাশ সম্পৰ্কীয় বিভিন্ন জ্ঞান প্ৰদানৰ জৰিয়তে শিশুসকলক এই ক্ষেত্ৰলৈ আকৰ্ষিত কৰিবৰ বাবে অহৰহ প্ৰচেষ্টা চলাব চেনেলটোৱে। খবৰ অনুসৰি ভাৰতীয় মহাকাশ কাৰ্যসূচীৰ জনক বিক্ৰম সাৰাভাইৰ ৯৯ সংখ্যক জন্মজয়ন্তীত এই চেনেলটোৰ শুভাৰম্ভ কৰা হ’ব।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি