শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

কেৱল মহাকাশৰ খবৰ লৈ আহি আছে এটা নতুন টিভি চেনেল

980

ডিজিটেল ডেস্কঃ ভাৰতীয় মহাকাশ অনুসন্ধান সংস্থা চমুকৈ ‘ইছৰো’ৱে অচিৰেই মুকলি কৰিব এটা দূৰদৰ্শন চেনেল। এই চেনেলটোত মহাকাশ আৰু বিজ্ঞান প্ৰযুক্তি সম্পৰ্কীয় দিশ সামৰি বিভিন্ন ধৰণৰ অনুষ্ঠান পৰিৱেশন কৰা হ’ব।

ইংৰাজীৰ লগতে দেশত প্ৰচলিত কেইবাটাও ভাষাত অনুষ্ঠান সমূহ পৰিৱেশনৰ দিহা কৰা হৈছে। অহা ৩-৪ মাহৰ ভিতৰতে এই নতুন চেনেলটো আনুষ্ঠানিক ভাৱে মুকলি কৰা হ’ব বুলি ঘোষণা কৰিছে ‘ইছৰো’ৰ অধ্যক্ষ কে শিৱানে।

ভাৰতৰ গ্ৰামীণ অঞ্চলত মহাকাশ সম্পৰ্কীয় বিভিন্ন জ্ঞান প্ৰদানৰ জৰিয়তে শিশুসকলক এই ক্ষেত্ৰলৈ আকৰ্ষিত কৰিবৰ বাবে অহৰহ প্ৰচেষ্টা চলাব চেনেলটোৱে। খবৰ অনুসৰি ভাৰতীয় মহাকাশ কাৰ্যসূচীৰ জনক বিক্ৰম সাৰাভাইৰ ৯৯ সংখ্যক জন্মজয়ন্তীত এই চেনেলটোৰ শুভাৰম্ভ কৰা হ’ব।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি