শেহতীয়া খবৰ
গুৱাহাটীত হাস্পতালৰ আই চি ইউৰ ভিতৰত অনাধিকাৰ প্ৰৱেশৰ অপৰাধত আটক হ'ল ৩ সাংবাদিক  •  গুৱাহাটীত হাস্পতালৰ আই চি ইউৰ ভিতৰত অনাধিকাৰ প্ৰৱেশৰ অপৰাধত আটক হ'ল ৩ সাংবাদিক  •  ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰক হত্যাৰ ভাবুকি অসমৰ যুৱকৰ!  •  ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰক হত্যাৰ ভাবুকি অসমৰ যুৱকৰ!  •  ৰহাৰ খলিহামাৰীত জ্বলা-কলা খোৱাইছে পথৰ দুৰৱস্থাই, VIDEO  •  ক্ষিৰোদ বৰুৱা আন্তঃজিলা ফুটবল, উদ্বোধনী খেলত শদিয়াৰ জয়লাভ  •  ক্ষিৰোদ বৰুৱা আন্তঃজিলা ফুটবল, উদ্বোধনী খেলত শদিয়াৰ জয়লাভ  •  নাৰায়ণপুৰৰ জনাঞ্চলত বাঘ উদ্ধাৰ…  •  লালুকত দাৰে ঘপিয়াই বৃদ্ধক হত্যাৰ চেষ্টা কিশোৰৰ! উত্তেজিত ৰাইজে জ্বলাই দিলে ঘৰ...  •  ৰহাত দিন দুপৰতে চোৰে লুটিলে মূল্যবান সামগ্ৰী, VIDEO

নতুন বছৰত গাড়ী কিনে যদি আপোনাৰ বাবে আছে এক সুখবৰ

3,334

ডিজিটেল ডেস্কঃ নতুন বছৰত গাড়ী ক্ৰয় কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে যদি আপোনাৰ বাবে আছে এটা সুখবৰ। দেশৰ আগশাৰীৰ গাড়ী নিৰ্মাতা প্ৰতিষ্ঠান মাৰুতি চুজুকীয়ে অহা ২৩ জানুৱাৰীত মুকলি কৰিব এখন নতুন ম’ডেলৰ ৱেগনাৰ। এই নতুন ম’ডেলৰ ৱগেনাৰখনৰ নাম ‘ৱেগনাৰ-আৰ’।

মাৰুতি চুজুকীৰ পূৰ্বৰ ৱগেনাৰতকৈ কিছু পৃথক হ’ব এই নতুন বাহনখন। পূৰ্বৰ ৱগেনৰাতকৈ এই নতুন বাহনখনৰ ওজন কিছু কম হোৱাৰ লগতে ইয়াৰ আকৃতিৰো কিছু পৰিৱৰ্তন ঘটিব।

খবৰ অনুসৰি চুইফট আৰু আৰ্টিকা বাহনৰ আকৃতিৰ হ’ব এই নতুন ম’ডেলৰ ৱেগনাৰখন। গাড়ীখনত থাকিব চাৰিটা চিলিণ্ডাৰযুক্ত ইঞ্জিন। বহুকেইটা সুবিধা উপলব্ধ এই নতুন বাহনখনৰ মূল্য পূৰ্বৰ ৱগেনাৰতকৈ কিছু সালসলনি হ’ব বুলি জানিবলৈ দিছে মাৰুতী চুজুকীয়ে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি