শেহতীয়া খবৰ
দুখতো সুখ! 'কঙালী'ৰ বাবেইতো বিশেষতকৈয়ো বিশেষ অসমীয়া  •  কিয় বৰ্ণনাতীত সুস্বাদু হয় দুৰ্গোৎসৱৰ ভোগ, চাওঁক VIDEO  •  পানীৰ সন্ধান বিচাৰি বুধ গ্ৰহলৈ ব্ৰিটেইনৰ মহাকাশযান  •  ৰাম আমাৰ গৌৰৱ, নিৰ্মাণ হ’ব লাগিবই ৰাম মন্দিৰঃ মোহন ভাগৱত  •  বিমানৰ ভিতৰত বিমান সেৱিকাক অশ্লীল ইংগিত, আটক মদাহী যুৱক  •  বিধায়ক শিলাদিত্যৰ বিৰুদ্ধে আনন্দ বজাৰ আৰক্ষীত এজাহাৰ দাখিল পপুলাৰ ফ্ৰ’ণ্ট অৱ ইণ্ডিয়াৰ  •  উত্তৰ প্ৰদেশৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী এন ডি তিৱাৰী আৰু নাই  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  মৰিগাঁৱত পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত ২জন

ফেচবুকৰ পৰা বলীউদলৈ যাত্ৰা অসম কন্যাৰ

প্ৰথমখন ছবিত কণ্ঠদান সৰুপথাৰৰ নেহাৰ

3,940

ডিজিটেল ডেস্কঃ এটা ভাল খবৰ। বলীউডত অতিকৈ পৰিচিত হৈ পৰিছে অসমৰ এখন অখ্যাত গাঁৱৰ এগৰাকী ছোৱালী। গোলাঘাট জিলাৰ সৰুপথাৰৰ এই ছোৱালীজনীয়ে ‘HEER THE ETERNAL LOVE STORY’ত কণ্ঠদানৰ সুযোগ লাভ কৰিছে।

গান গাই ভাল পোৱা এই ছোৱালীজনীৰ নাম নেহা নিকিতা। ইউটিউব চেনেলত গান গাই আপলোড কৰিছিল এদিন নেহাই। ফেচবুক পেজ ‘সুবাস’ প্ৰডাকশ্যনত নেহাৰ গীত ভাইৰেল হৈ পৰাৰ পাছত ছবিখনৰ প্ৰযোজক সুজিৎ সিঙে সংগীত পৰিচালক তুষাৰ অৰ্জুনৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিছিল।

তেওঁৰ জৰিয়তে নেহাক নি ছবিখনত গান গোৱাৰ সুযোগ প্ৰদান কৰিছে বলীউডৰ প্ৰযোজকগৰাকীয়ে। ৫ আগষ্টত গুৱাহাটীত ডাবিং সম্পূৰ্ণ হয় গীতটিৰ। ছবিখনৰ সৈতে জড়িত হৈ আছে ‘ইছ মে তেৰা ঘাটা’ৰে জনপ্ৰিয়তা অৰ্জন কৰা শিল্পী গজেন্দ্ৰ বৰ্মা আৰু অনু মালিক।

ছবিখনত নেহাই ‘নেনা লাগা’ শীৰ্ষক গীতটিত কণ্ঠদান কৰিছে। ছবিখনৰ পৰিচালক হৃদয় মিশ্ৰ। অতি শীঘ্ৰে আৰম্ভ হ’ব এই ছবিখনৰ দৃশ্যগ্ৰহণৰ কাম।

দৰিদ্ৰ পৰিয়ালৰ নেহাক মাতৃয়ে দোকান ভাৰালৈ দি পোৱা ধনেৰে যথেষ্ট কষ্টৰে ডাঙৰ-দীঘল কৰিছে। সৰুতে পিতৃহাৰা হোৱা নেহাৰ এই সফলতাত আনন্দিত হৈছে মাতৃ। উল্লেখ্য যে, ছবিখনৰ সংগীত পৰিচালনাত আছে অসম সন্তান তুষাৰ অৰ্জুন।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি