শেহতীয়া খবৰ
অভয়াপুৰীৰ সু-চিকিৎসক ডাঃ উমেশ চন্দ্ৰ দাসৰ দেহাৱসান  •  পুলৱামা বিস্ফোৰণঃ এটা মেছেজৰ বাবেই ৰক্ষা পৰিল এগৰাকী জোৱানৰ প্ৰাণ...  •  ইম্ফলত আই ই ডি বিস্ফোৰণত জড়িত ৪ উগ্ৰপন্থীক গ্ৰেপ্তাৰ  •  পুলৱামাৰ শ্বহীদ জোৱানৰ পৰিয়াললৈ পশ্চিম বংগ চৰকাৰৰ ৫ লাখ টকাৰ সাহায্য  •  'বৰ্তমানৰ ভ্ৰাম্যমাণ থিয়েটাৰ জালমুৰি আৰু ফাষ্টফুডৰ নিচিনা'  •  পাক সেনাৰ যুদ্ধ বিৰতি উলংঘন, জম্মু-কাশ্মীৰৰ নৌচেৰা চেক্টৰত ধাৰাসাৰ গুলিবৰ্ষণ  •  হঠাৎ ওদালগুৰিত কিয় কোব্ৰা-সেনাক নিয়োগ কৰিব আৰক্ষীয়ে?  •  মুম্বাইৰ এন আই এ টীমৰ জালত ৱাণ্টেড কালিয়া...  •  পথ কেনি  •  বিশ্বকাপত পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে বেট-বলৰ যুঁজত নামিবনে ভাৰত?

ব্যৱহাৰ নকৰিব প্লাষ্টিকৰ ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা, নাগৰিকক আহ্বান প্ৰশাসনৰ

603

ডিজিটেল ডেস্কঃ সন্মুখত  স্বাধীনতা দিৱস। তিনিবৰণীয়া ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকাৰ ব্যৱহাৰ বাঢ়ে এই  দিনটোত। নাগৰিসকলে ঘৰৰ লগতে যান-বাহনতো আঁৰি লয় ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা।

কিন্তু এচাম লোকে খাদীৰ সলনি প্লাষ্টিকৰ পতাকা প্ৰস্তুত কৰি বজাৰত এৰি দিয়ে। কম মূল্যত সেই পতাকা ক্ৰয় কৰি বহুতে ব্যৱহাৰ কৰে। যিবোৰ প্ৰস্তুত কৰা হয় প্লাষ্টিকেৰে।

এনে প্লাষ্টিকৰ পতাকাৰ ব্যৱহাৰে ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকাক  অবমাননা কৰাৰ লগতে পৰিৱেশৰ প্ৰতিও ভাবুকিৰ সৃষ্টি কৰে।

সেয়েহে এইবাৰ স্বাধীনতা দিৱসত নাগৰিকক প্লাষ্টিকৰ পতাকা ব্যৱহাৰ নকৰিবলৈ কামৰূপ মেট্ৰ’ৰ প্ৰশাসনে আহ্বান জনাইছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি