শেহতীয়া খবৰ
মহানগৰীৰ চানমাৰিত প্ৰাচী 'ছুইটছ'ত উত্তপ্ত পৰিস্থিতি  •  এন আৰ চিঃ আকৌ মইমতালিৰে মমতাৰ ভিত্তিহীন বিস্ফোৰণ, হ’ব নেকি এইবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী?  •  এন আৰ চিঃ আকৌ মইমতালিৰে মমতাৰ ভিত্তিহীন বিস্ফোৰণ, হ’ব নেকি এইবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী?  •  কিয় নোহোৱা হ'ল 'জন গণ মন'ত উত্তৰ-পূবৰ অংশ?  •  কিয় নোহোৱা হ'ল 'জন গণ মন'ত উত্তৰ-পূবৰ অংশ?  •  ইটালীত দলং খহি ৩০ জনৰ মৃত্যু  •  স্বাধীনতা দিৱসৰ প্ৰাকসন্ধ্যা দেশবাসীক সম্বোধন ৰাষ্ট্ৰপতিৰ  •  সাঁচিপতীয়া শিল্পী হৰিনাৰায়ণ কোঁৱৰলৈ চৰকাৰী স্বীকৃতি, উৎফুল্লিত বটদ্ৰৱাবাসী  •  নিৰীহ লোকক সেনাই অত্যাচাৰ চলোৱাৰ অভিযোগত উত্তপ্ত ওদালগুৰি  •  ১৫ আগষ্ট আহে, স্বাধীনতাহে নাহে...

ব্যৱহাৰ নকৰিব প্লাষ্টিকৰ ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা, নাগৰিকক আহ্বান প্ৰশাসনৰ

541

ডিজিটেল ডেস্কঃ সন্মুখত  স্বাধীনতা দিৱস। তিনিবৰণীয়া ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকাৰ ব্যৱহাৰ বাঢ়ে এই  দিনটোত। নাগৰিসকলে ঘৰৰ লগতে যান-বাহনতো আঁৰি লয় ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা।

কিন্তু এচাম লোকে খাদীৰ সলনি প্লাষ্টিকৰ পতাকা প্ৰস্তুত কৰি বজাৰত এৰি দিয়ে। কম মূল্যত সেই পতাকা ক্ৰয় কৰি বহুতে ব্যৱহাৰ কৰে। যিবোৰ প্ৰস্তুত কৰা হয় প্লাষ্টিকেৰে।

এনে প্লাষ্টিকৰ পতাকাৰ ব্যৱহাৰে ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকাক  অবমাননা কৰাৰ লগতে পৰিৱেশৰ প্ৰতিও ভাবুকিৰ সৃষ্টি কৰে।

সেয়েহে এইবাৰ স্বাধীনতা দিৱসত নাগৰিকক প্লাষ্টিকৰ পতাকা ব্যৱহাৰ নকৰিবলৈ কামৰূপ মেট্ৰ’ৰ প্ৰশাসনে আহ্বান জনাইছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি