শেহতীয়া খবৰ
দুখতো সুখ! 'কঙালী'ৰ বাবেইতো বিশেষতকৈয়ো বিশেষ অসমীয়া  •  কিয় বৰ্ণনাতীত সুস্বাদু হয় দুৰ্গোৎসৱৰ ভোগ, চাওঁক VIDEO  •  পানীৰ সন্ধান বিচাৰি বুধ গ্ৰহলৈ ব্ৰিটেইনৰ মহাকাশযান  •  ৰাম আমাৰ গৌৰৱ, নিৰ্মাণ হ’ব লাগিবই ৰাম মন্দিৰঃ মোহন ভাগৱত  •  বিমানৰ ভিতৰত বিমান সেৱিকাক অশ্লীল ইংগিত, আটক মদাহী যুৱক  •  বিধায়ক শিলাদিত্যৰ বিৰুদ্ধে আনন্দ বজাৰ আৰক্ষীত এজাহাৰ দাখিল পপুলাৰ ফ্ৰ’ণ্ট অৱ ইণ্ডিয়াৰ  •  উত্তৰ প্ৰদেশৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী এন ডি তিৱাৰী আৰু নাই  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  মৰিগাঁৱত পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত ২জন

ব্যৱহাৰ নকৰিব প্লাষ্টিকৰ ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা, নাগৰিকক আহ্বান প্ৰশাসনৰ

585

ডিজিটেল ডেস্কঃ সন্মুখত  স্বাধীনতা দিৱস। তিনিবৰণীয়া ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকাৰ ব্যৱহাৰ বাঢ়ে এই  দিনটোত। নাগৰিসকলে ঘৰৰ লগতে যান-বাহনতো আঁৰি লয় ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা।

কিন্তু এচাম লোকে খাদীৰ সলনি প্লাষ্টিকৰ পতাকা প্ৰস্তুত কৰি বজাৰত এৰি দিয়ে। কম মূল্যত সেই পতাকা ক্ৰয় কৰি বহুতে ব্যৱহাৰ কৰে। যিবোৰ প্ৰস্তুত কৰা হয় প্লাষ্টিকেৰে।

এনে প্লাষ্টিকৰ পতাকাৰ ব্যৱহাৰে ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকাক  অবমাননা কৰাৰ লগতে পৰিৱেশৰ প্ৰতিও ভাবুকিৰ সৃষ্টি কৰে।

সেয়েহে এইবাৰ স্বাধীনতা দিৱসত নাগৰিকক প্লাষ্টিকৰ পতাকা ব্যৱহাৰ নকৰিবলৈ কামৰূপ মেট্ৰ’ৰ প্ৰশাসনে আহ্বান জনাইছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি