শেহতীয়া খবৰ
শ্ৰীশ্ৰী শঙ্কৰদেৱ মহাবিদ্যালয়ত অনুষ্ঠিত হ'ব ৰূপালী জয়ন্তী সমাৰোহ  •  কংগ্ৰেছী বাহিনীৰ হাতত প্ৰহৃত প্ৰাক্তন সৈনিক, বিজেপিৰ প্ৰশ্ন- সাধাৰণ মানুহৰ সুৰক্ষা ক’ত  •  এইবাৰ প্ৰৱাসী ভাৰতীয়ৰ বাবে মোডীৰ তীৰ্থ যাত্ৰা যোজনা  •  সাম্প্ৰদায়িক মন্তব্য দিয়াৰ অভিযোগত হিমন্তৰ বিৰুদ্ধে এজাহাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত পুৰণিগুদামত জোঁৰ সমদল  •  জম্মু-কাশ্মীৰত সেনা-আৰক্ষীৰে সংঘৰ্ষত নিহত অসমৰ যুৱক  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ  •  ডিমা হাছাও স্বায়ত্ত শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনৰ ফলাফল… UPDATES  •  পদূলিত গামোচা আঁৰি নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ ১০ খন গাঁৱৰ

মৰাণত নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ প্ৰতীকি দাহ কৰি প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত, VIDEO

153

ডিজিটেল সংবাদ, মৰাণঃ মৰাণত উৰুকাৰ গধুলী ৩৭ নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাই পথত মৰাণৰ ৭টাকৈ জাতীয়-জনগোষ্ঠীয় সংগঠনৰ তীব্ৰ প্ৰতিবাদ। বিজেপি মুৰ্দাবাদ, নৰেন্দ্ৰ মোদী গ’ বেক, সৰ্বানন্দ সোনোৱাল মুৰ্দাবাদ ধ্বনিৰে বিহু-গীত তেজাল বিহুৱা প্ৰতিবাদকাৰীয়ে সাব্যস্ত কৰে। তদুপৰি, ৩৭ ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথ অৱৰোধ কৰি দাহ কৰে নাগৰিকত্ব সংশোধনী ২০১৬ বিধেয়কৰ প্ৰতীকি।

ইফালে, মৰাণত খিলঞ্জীয়া অসমীয়া ব্যৱসায়ী সন্থায়ো সাব্যস্ত কৰে প্ৰতিবাদ। জাতিধ্বংসী নাগৰিকত্ব সংশোধনী ২০১৬ বিধেয়কখন বাতিলৰ দাবীত উক্ত বিধেয়কখনৰ প্ৰতীকি দাহ কৰে প্ৰতিবাদকাৰীয়ে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি