শেহতীয়া খবৰ
হাতীৰ জাকৰ কাষতে শিল ভঙা জালান বাহিনীলৈ আৰক্ষীৰ ভয় কিয়?  •  যোৰাবাটৰ ন মাইলত ৰাজপথত দাউদাউকৈ জ্বলিল দুখনকৈ ট্ৰাক  •  শোণিতপুৰত প্ৰথম পৰ্যায়ৰ পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ চূড়ান্ত প্রাৰ্থীৰ তালিকা প্ৰকাশ  •  জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  নলবাৰী হৰিমন্দিৰত ২৩ নৱেম্বৰৰ পৰা ১৩দিনীয়া ৰাস মহোৎসৱ  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  চাকৰি বিছাৰিব নালাগে, চাকৰি দিয়কঃ কেনেকৈ ?  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা

বান্দৰৰ খুন্দাত মন্দিৰত পূজা দিবলৈ যোৱা মহিলাৰ মৃত্যু

582

ডিজিটেল ডেস্কঃ বান্দৰৰ খুন্দাত মহিলাৰ মৃত্যু। এই ঘটনা সংঘটিত হৈছে পশ্চিমবংগত। ৰাজ্যখনৰ নবদ্বীপৰ এটি মন্দিৰত সংঘটিত হয় এই অঘটন। নবদ্বীপৰ গৌৰ গোপীনাথ মন্দিৰ দৰ্শনৰ বাবে অহাৰ সময়তে মহিলাগৰাকী বান্দৰৰ কবলত পৰে।

প্ৰত্যক্ষদৰ্শীসকলে জনোৱা মতে, মন্দিৰটোৰ ছাদত থিয় হৈ চকু মুদি প্ৰণাম কৰিছিল সৰস্বতী দাস নামৰ প্ৰায় ৪৫ বছৰীয়া এগৰাকী মহিলাই। সেই সময়তে তাত থকা বান্দৰ এটাই দৌৰি যাওতে মহিলাগৰাকীক খুন্দা মাৰে।

বান্দৰৰ খুন্দাত ছাদৰ পৰা তলত পৰি যায় মহিলাগৰাকী। ঘটনাটোত গুৰুতৰভাৱে আহত মহিলাগৰাকীক সমীপৱৰ্তী এখন চিকিৎসালয়লৈ নিয়া হয় যদিও চিকিৎসকে মৃত ঘোষণা কৰে।

বান্দৰৰ খুন্দাত এনেদৰে এগৰাকী মহিলা মৃত্যুমুখত পৰাত মন্দিৰটো দৰ্শনৰ বাবে অহা তীৰ্থযাত্ৰীসকল আতংকিত হৈ পৰে। উল্লেখ্য যে দেশৰ অধিকাংশ স্থানৰ মন্দিৰতে বান্দৰে দৰ্শনাৰ্থীসকলৰ পৰা কেমেৰা, চছমা, মোবাইল, বেগ আদি কাঢ়ি নিয়াৰ ঘটনা সংঘটিত হয়।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি